Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Rynek pracy w Płocku. Gdzie szukać pracy?

21 października 2021 Rynek pracy w Płocku

Położony w województwie mazowieckim Płock nie jest dużym rynkiem pracy. Mimo malejącego bezrobocia, mieszkańcy tego miasta często bezskutecznie poszukują zatrudnienia przez wiele miesięcy. Jak i gdzie szukać pracy w Płocku?

Praca Płock – aktualna stopa bezrobocia

Miejski Urząd Pracy w Płocku systematycznie publikuje informacje o stopie bezrobocia. Jak miasto wypada w tej statystyce na tle kraju? W sierpniu 2021 r. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 5,8 proc., z kolei w Płocku była wyższa i przyjęła wartość 6,5 proc. Jeżeli jednak spojrzeć na dane historyczne, to mieszkańcy Płocka mogą być zadowoleni – stopa bezrobocia spada z miesiąca na miesiąc. W ciągu 2021 r. wynosiła ona:

 • Styczeń, luty – 7,3 proc.
 • Marzec – 7,1 proc.
 • Kwiecień – 6,9 proc.
 • Maj – 6,7 proc.
 • Czerwiec – 6,6 proc.
 • Lipiec, sierpień – 6,5 proc.

Płocki rynek pracy, podobnie jak inne regionalne rynki, odczuł skutki pandemii COVID-19. Początek 2020 r. przyniósł dużą redukcję miejsc pracy, dziś jednak coraz więcej pracodawców decyduje się na ich tworzenie.

Gdzie szukać pracy w Płocku – lista zawodów deficytowych

Na terenie Płocka nie działa wiele zakładów pracy. Jednym z największych pracodawców jest Polski Koncern Naftowy Orlen. Wielu mieszkańców pracuje w handlu i usługach. W jakim kierunku warto się kształcić, aby zdobyć pracę w Płocku? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zajrzeć do publikacji „Barometr zawodów”. To cykliczna informacja o zawodach deficytowych, zrównoważonych i nadwyżkowych. Gdzie szukać pracy w Płocku?

Praca Płock – zawody deficytowe w 2021 r.:

 • Pielęgniarki i położne
 • Ratownicy medyczni
 • Fizjoterapeuci i masażyści

Lista zawodów deficytowych w Płocku jest krótka i związana z branżą medyczną. Duże zapotrzebowanie na specjalistów ma związek z funkcjonowaniem na terenie miasta dwóch szpitali oraz Polikliniki MSWiA.

Aktualnie najmniejsze szanse na znalezienie pracy w Płocku mają ekonomiści. Ta profesja znalazła się na liście zawodów nadwyżkowych.

Ogłoszenia Płock praca – ile płacą pracodawcy?

Mimo malejącego bezrobocia na płockim rynku pracy warunki zatrudnienia wciąż dyktują pracodawcy. Ile można zarobić, pracując w jednej z firm zlokalizowanych na terenie Płocka? Zarobki uzależnione są od wielu czynników, w tym przede wszystkim branży, doświadczenia i zakresu obowiązków. Pewną wskazówką może być jednak przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w województwie mazowieckim. Jak podaje Urząd Statystyczny w Warszawie, w sierpniu 2021 r. wynosiło ono 6746,93 zł. Jeżeli spojrzeć na dane historyczne, to zauważalny jest trend wzrostowy.

Gdzie znaleźć aktualne oferty pracy – Płock

Aktualnie najefektywniejszym sposobem poszukiwania pracy jest regularne przeglądanie portali ogłoszeniowych. Jak szukać pracy w takich serwisach?

Ogłoszenia Płock praca – podstawowe zasady poszukiwania pracy przez portale z ogłoszeniami:

 • Wybierz 1-2 portale. Ponieważ wielu pracodawców publikuje to samo ogłoszenie w wielu miejscach, przeglądanie wszystkich serwisów nie ma większego sensu. Interesują Cię świeże ogłoszenia? Zajrzyj na Praca Płock.
 • Korzystaj aktywnie z wyszukiwarki. Wpisz np. interesujący Cię zawód, aby nie przeglądać wszystkich opublikowanych ogłoszeń.
 • Przed rozpoczęciem poszukiwań odśwież swoje dokumenty rekrutacyjne – CV i list motywacyjny. W ten sposób będziesz mógł szybko odpowiedzieć na oferty, które Cię zainteresują.

Innym sposobem na znalezienie zatrudnienia jest skorzystanie z pomocy doradców z urzędu pracy. Zarejestrowanie się w urzędzie może być korzystne dla osób o niewielkim doświadczeniu, które chętnie skorzystałyby ze stażu lub wzięły udział w projektach aktywizacyjnych.

praca kierowcy

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nietypowe etf-y
Inwestowanie dla mniejszych inwestorów

Jesteś zainteresowany reklamą?