Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Rozkręć biznes dzięki faktoringowi

7 lutego 2023 Rozkręć biznes dzięki faktoringowi


Choć usługi faktoringowe często komunikuje się jako możliwość uniknięcia kryzysu w firmie lub wyjścia z trudnej sytuacji finansowej, to nie koniec opcji, jakie daje korzystanie z faktoringu. Jedną z najistotniejszych cech usługi jest to, że gdy przedsiębiorstwo otrzymuje dostęp do środków w ramach wykorzystania limitu faktoringowego, może je przeznaczyć na dowolny cel. W ten sposób przedsiębiorca może pokryć bieżące zobowiązania, zakupić potrzebny sprzęt, zorganizować wyjazd dla pracowników czy… rozkręcić biznes. Dowiedz się, co możesz osiągnąć dzięki faktoringowi!

Czym jest faktoring?

Faktoring polega na sprzedaży faktur, dlatego jest usługą stworzoną z myślą o przedsiębiorcach, którzy jednocześnie są płatnikami podatku VAT. Schemat działania faktoringu jest nieskomplikowany. W ramach usługi przedsiębiorca może spieniężyć faktury, które wystawił swoim odbiorcom – dokonuje cesji wierzytelności na rzecz firmy faktoringowej, która przejmuje wierzytelność i wypłaca środki natychmiast. W Polsce jednym z liderów rynku faktoringowego jest firma PragmaGO.

Co zyskuje przedsiębiorca, który korzysta z faktoringu?

Faktoring niesie za sobą szereg korzyści. 

Po pierwsze: pozwala uzyskać dostęp do środków na długo przed terminem płatności. Dzięki faktoringowi możesz sprzedać fakturę, której termin płatności mija nawet za miesiąc lub dwa. Nie musisz czekać, aż kontrahent ureguluje należność.

Po drugie: pozwala uniknąć zatorów płatniczych. Jeżeli wystawiasz faktury z długim terminem płatności, ryzyko powstania zatoru płatniczego rośnie. Korzystając z faktoringu, nie musisz martwić się tym, czy kontrahenci zapłacą w terminie – zawsze będziesz mieć gotówkę w odwodzie, by uregulować własne zobowiązania czy pokryć nieprzewidziane wydatki.

Po trzecie: pozwala sfinansować dowolny cel. Gdy korzystasz z faktoringu, nikt nie pyta Cię o to, na jaki cel przeznaczysz pieniądze ze sprzedanej faktury. Faktoring nie jest ani kredytem, ani pożyczką – sprzedajesz prawo do wierzytelności i otrzymujesz za to pieniądze, tyle że przed czasem. Z pozyskanymi środkami możesz zrobić, co tylko uważasz za stosowne – na przykład zainwestować w rozwój firmy.

Jak skorzystać z faktoringu?

Aby pozyskać faktoring dla Twojej firmy, nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że wypełnisz wniosek online na stronie faktora. Dołącz do niego listę odbiorców, uzupełnij dane swojego przedsiębiorstwa i zaznacz, o jaką kwotę limitu wnioskujesz. Po wysłaniu formularza poczekaj na kontakt telefoniczny – odezwie się do Ciebie Twój Opiekun, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzi Cię przez proces zawierania umowy faktoringowej.

Gdy wszystkie warunki zostaną ustalone, umowę możesz podpisać elektronicznie, za pomocą platformy Autenti, lub tradycyjnie – wystarczy, że wskażesz dogodny czas i miejsce, a my przyślemy do Ciebie kuriera lub handlowca z umową. 

Po podpisaniu umowy otrzymasz dostęp do odnawialnego limitu faktoringowego, z którego możesz korzystać, by finansować faktury. Kwota limitu, o jaką możesz wnioskować to od 50 000 do 1 000 000 PLN! 

Jak rozkręcić biznes korzystając z faktoringu?

Dzięki faktoringowi otrzymujesz dostęp do dodatkowych środków, które mogą przyspieszyć rozwój Twojej firmy. Środki zgromadzone na limicie możesz uwolnić, sprzedając wystawione faktury. W ten sposób szybciej zyskujesz dostęp do pieniędzy, które możesz wykorzystać na dowolny cel firmowy. Jak dzięki faktoringowi rozkręcić biznes? Mamy kilka pomysłów!

  • Inwestuj – dostęp do większych pieniędzy możesz wykorzystać, by zainwestować w rozwój firmy. Opłać szkolenia dla pracowników, zakup lub weź w leasing nowe maszyny, zdywersyfikuj działania firmy – słowem: zrealizuj plany, które zawsze trzeba było odłożyć na później. 
  • Zakup towar w dobrej cenie – skorzystaj ze środków i dokonaj potrzebnych zakupów, gdy towary są w promocji. W ten sposób możesz wykorzystać odpowiedni moment i zaopatrzyć firmę na zapas na przykład w towary potrzebne do realizacji Twoich usług. Po prostu sprzedaj jedną z faktur – zamień ją na gotówkę w kilka chwil i skorzystaj z nadarzającej się okazji.

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podstawy na temat łożysk kół
Objawy awarii układu hamulcowego
nietypowe etf-y

Jesteś zainteresowany reklamą?