Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Grzejniki elektryczne – jaki jest dobry dla ciebie?

21 września 2022 Grzejniki elektryczne


Korzystając z łazienki chcemy mieć komfort ciepła. Przy odpowiedniej temperaturze wszelkie czynności higieniczne czy pielęgnacyjne, dodatkowo mogą stać się miejscem relaksu. W tym celu grzejniki elektryczne są świetnym wyborem. Dowiedz się już dziś, na jaki ogrzewacz warto się zdecydować.?

Grzejniki elektryczne – jakie są ich rodzaje?

Zanim wybierzemy grzejnik idealny do naszej łazienki musimy się zapoznać z ich rodzajami. Wyróżnia się ich dwa: olejowy i konwektorowy.

Grzejnik olejowy

Ten rodzaj ogrzewania jest tańszą w eksploatacji opcją. Posiadają często termostat, który odłącza urządzenie w momencie, gdy olej w środku się nagrzeje. Następnie po skumulowaniu ciepła grzejnik oddaje je na zewnątrz przez godzinę lub dwie. Kiedy ten proces trwa korzystamy z ciepła bez dodatkowego poboru energii.

Największą wadą tego typu ogrzewania jest to, że trzeba czekać na nagrzanie się oleju w środku. Czasami trwa to powyżej godziny od momentu podłączenia urządzenia do prądu. To sprawia dyskomfort dla osób, które chcą zażyć kąpieli zaraz po powrocie do domu.

Grzejnik konwektorowy

Zwany także konwekcyjnym, wykorzystuje zjawisko konwekcji do produkcji ciepła, czyli przekazuje ciepło przez poruszające się powietrze. Ciepłe powietrze jest lżejsze, więc unosi się do góry, a na jego miejsce napływa zimne. Te grzejniki elektryczne doprowadzają do okrężnego ruchu powietrza, powodując równomierne ogrzewanie pomieszczeń.

Opcja konwektorowa nie nagrzewa się tak jak inne grzejniki, ponieważ ma w środku grzałki, a obudowa je tylko maskuje. To sprawia, że oprócz ogrzewania może być to świetną dekoracją do naszej łazienki czy pokoju. Są one lekkie, szybko stygną i mogą być zainstalowane na każdej ścianie. Trzeba jednak pamiętać o zamontowaniu ich w odpowiedniej odległości od podłogi, żeby zapewnić swobodę przepływu powietrza.

Grzejniki elektryczne – alternatywa dla twojego ogrzewania

Ogrzewanie elektryczne może być nie tylko alternatywą, ale także wspomaganiem dla twojego domu czy łazienki. Może być montowane na stałe bądź przenośne. Musimy jednak zwrócić uwagę na pomieszczenie i ilość domowników, którzy będą korzystać z takiego grzejnika. 

Taki system grzewczy oferuje ci swobodę, której nie zapewni ogrzewanie centralne. W przeciwieństwie do centralnego, elektryczne działa cały rok. Co więcej, może być zamontowane nie tylko w łazience, ale w każdym pomieszczeniu twojego domu. Ponadto ich instalacja jest prosta i nie wymaga pomocy fachowców. Nie muszą też służyć wyłącznie do ogrzewania. Montując jeden w łazience dajesz sobie opcję nie tylko ciepła, ale możesz też suszyć na nim ubrania. Więc nie czekaj i wybierz taki, który jest idealny dla twoich potrzeb.

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Konstrukcje wsporcze
praca kierowcy
wybory

Jesteś zainteresowany reklamą?