eplock.pl

eplock – biznes, lifestyle, motoryzacja, zdrowie

prezent dla dziewczynki 10 lat
Lifestyle

Prezent dla dziewczynki 10 lat – co ją najbardziej ucieszy?

Wybieranie prezentów dla kilkuletnich dziewczynek na ogół bywa proste. Wystarczy wymarzona lalka, nowa gra lub kolorowy ciuszek, by skakały z radości. Niestety, w przypadku dziewczynek, które właśnie będą wchodzić w wiek nastoletni, sprawa się komplikuje. A zatem – jak wybrać idealny prezent dla 10-letniej córki, siostrzenicy lub chrześnicy, by nie popełnić gafy i sprawić jej prawdziwą radość?

Trochę dziecko, trochę nastolatka – co jej sprezentować?

Kupując prezent dla dziewczynki 10 lat, możemy mieć masę najlepszych intencji, ale bez umiejętnego podejścia same dobre chęci nam nie wystarczą. Dlaczego? Oto przykład. Wyobraźmy sobie, że ulegając reklamom, kupujemy chrześnicy drogi, rozbudowany domek dla lalek, w komplecie z drzewkami do ogrodu, maleńkim samochodem, a nawet meblami na taras.

Możemy się zdziwić, kiedy zamiast okrzyków radości spotka nas obrażona mina, a dziewczynka, której chcieliśmy ze wszelkich sił sprawić przyjemność, pójdzie do swojego pokoju i przestanie się do nas odzywać. O co w tym chodzi? To proste: już kilkanaście lat temu niektórzy psychologowie zauważyli, że dzieci we współczesnych czasach nie tyle szybciej dojrzewają, co prędzej chcą być postrzegane jako dorosłe.

Nie przekłada się to oczywiście na prawdziwą dojrzałość emocjonalną, ale ma wielki wpływ na własną wizję swojej osoby, jaką prezentuje dane dziecko. Okazja w rodzaju urodzin czy imienin powinna być sytuacją, w której koncentrujemy się na świętowaniu i przyjemności, nie pretekstem do kłótni. Dlatego też warto uszanować potrzeby i przekonania dziewczynek w tym wieku na swój temat, sięgając po prezent, który faktycznie je usatysfakcjonuje.

Pomysłowe prezenty dla dziewczynek w wieku 10 lat

Biorąc pod uwagę powyższe zastrzeżenia, możemy stanąć przed niemałym dylematem. Jaki prezent dla dziewczynki 10 lat będzie „bezpieczny”, sprawi radość, a przy tym nie nadszarpnie kieszeni? Jeśli mówimy o naszym własnym dziecku, na pewno warto zacząć od przyjrzeniu się zainteresowaniom córki.

Jakie książki lub czasopisma czyta, jakie seriale ogląda? Czy ma jakieś nietypowe hobby z dziedziny sportu, nauki lub technologii? Czy jest coś, o czym mówi często, co moglibyśmy wykorzystać dla kupienia najlepszego prezentu? Jeżeli nie wybieramy podarunku dla własnego dziecka, o te same kwestie warto podpytać rodziców.

Uzbrojeni w te informacje, ruszamy na zakupy. Fance fantasy i science fiction wybierzmy kilka książek z ulubionej serii lub roczną subskrypcję do serwisu streamingowego, gdzie zobaczy nowe odcinki uwielbianych seriali. Miłośniczce koni zafundujmy karnet do okolicznej stadniny, a początkującej tenisistce nowy, lepszy sprzęt lub lekcje pozwalające na doskonalenie się w tym sporcie. Mała artystka będzie w siódmym niebie, jeśli kupimy jej płótno, farby dobrej marki albo profesjonalny program graficzny.

Nie zapominajmy też o przyszłych naukowczyniach! Wiele dziewczynek ma obecnie zainteresowania, które mają związek z matematyką, fizyką, informatyką lub biologią. Kupno prezentu to doskonała okazja, by wzmacniać i pielęgnować w nich takie hobby, zwłaszcza, że społeczeństwo ciągle może wysyłać im nieprawdziwe sygnały, które po jakimś czasie zniechęcą je do rozwijania się w tym zakresie. Dobre prezenty dla dziewczynek interesujących się STEM to na przykład mikroskop lub dostosowany do wieku kurs programowania.

Jaki prezenty dla 10-latki, której nie znamy zbyt dobrze?

Co powinniśmy kupić 10-letniej dziewczynce, jeśli nie wiemy dokładnie, co ją ucieszy, i nie możemy się tego dowiedzieć? W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie wybór czegoś, co stanowi popularny obiekt fascynacji niejednej dziewczynki w tym wieku. To zawsze większe prawdopodobieństwo sukcesu!

Prezenty, które najczęściej spotykają się z aprobatą dorastających dziewczynek, to na przyklad modne ubrania z metkami znanych marek, torebki lub kosmetyki, zwłaszcza kosmetyki do makijażu. Te ostatnie oczywiście muszą być raczej dyskretne kolorystycznie, nietoksyczne i dobrane do tak młodej cery, ale nie ma co ukrywać – dziewczynki zawsze będą chciały naśladować dorosłe kobiety. Nie warto ich zniechęcać, znacznie lepiej sprezentować im coś, co nie zaszkodzi, ucząc przy okazji sztuki subtelnego makijażu.

Ale to nie wszystko! Wbrew popularnym kiedyś stereotypom na temat płci, perfekcyjny prezent dla dziewczynki 10 lat nie musi ograniczać się do ciuchów lub kosmetyków. Równie cenne będą prezenty, które nie są przedmiotami, a kluczami do nowych doświadczeń. Wspólna wyprawa na koncert ukochanej grupy muzycznej, szalona przejażdżka roller-coasterem albo rodzinna wycieczka w miejsce, które ma dla danej dziewczynki znaczenie to także świetne podarunki. Pamiętajmy też, że w chwili zupełnej desperacji prezentowej i braku pomysłu zawsze sprawdzi się karta podarunkowa, choćby do Sephory, Empiku lub Amazona.