eplock.pl

eplock – biznes, lifestyle, motoryzacja, zdrowie

kemping na Mazurach
Lifestyle

Gdzie warto pojechać na kemping na Mazurach?

Mazurskie klimaty przyciągają rzeszę turystów szczególnie w sezonie letnim. Nic jednak dziwnego, skoro północno-wschodnia część naszego kraju oferuje niesamowite widoki, którymi można napawać się w ciszy i spokoju. Coraz więcej przyjezdnych decyduje się na wybór kempingu zamiast hotelu czy apartamentu. Gdzie zatem warto pojechać na kemping na Mazurach? Podpowiadamy.

Konkurs ,,Mister Camping” – najlepsze campingi w Polsce

Konkurs ,,Mister Camping” organizowany jest co roku przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. Swój udział ma również Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Polska Organizacja Turystyczna. Udział biorą w nim wszystkie kempingi, które zrzeszone są w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu. W tym konkursie oceniane jest zagospodarowanie i wyposażenie takiego miejsca, a przede wszystkim stan techniczny, czystość oraz porządek. Konieczne jest zwracanie uwagi na profesjonalizm i jakość obsługi turystów zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Gdzie warto zatrzymać się na kemping na Mazurach?

Pierwszą sugestią jest kemping klub Mila, który znajduje się na ulicy Kamień 1 w Ruciane Nida. To malownicze miejsce, dzięki któremu nie tylko odpoczniemy i zbierzemy siły na kolejne dni, lecz również możemy nauczyć się żeglować. Będzie to świetny pomysł zarówno dla starszych, jak i tych nieco młodszych. Oferta gastronomiczna opiewa nie tylko dania regionalne, lecz również te, które znajdziemy w polskiej, tradycyjnej kuchni. Możliwe jest również wypożyczenie rowerów czy skuterów wodnych, a także kajaków czy łodzi wiosłowych.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia będzie ,,Pajda Mazur” w miejscowości Kątno niedaleko Ostródy. Położony jest on nad samym jeziorem Szeląg Wielki. Jest to teren, który opiewa na 1,5 hektara, a możemy tam znaleźć wyjątkowe domki na wodzie, domki drewniane czy nawet nowoczesne apartamenty. Nie może oczywiście zabraknąć stanowisk camperowych oraz caravaningowych czy chociażby pól namiotowych. Niedaleko znajduje się restauracja z regionalną, mazurską kuchnią.

Wielu turystów poleca także ,,Wagabundę” w samych Mikołajkach. Jest to trawiaste pole namiotowe, które posiada również stanowiska dla caravaningu z pewnymi udogodnieniami. Gwarantują one udany wypoczynek na łonie natury. Oferowany jest budynek sanitarny, pralka czy zlewy do płukania odzieży. Dostępna jest również kuchnia samoobsługowa, w której znajdziemy lodówki, stoły robocze, kuchnie elektryczne oraz stoły konsumpcyjne. Obiekt ten posiada WC chemiczne, a także stanowisko do tankowania oraz zrzutu wody. Jeśli zgłodniejemy, będziemy mogli zajrzeć do lokalnego baru oraz jadalni.

Materiał zewnętrzny