Problemy z erekcją to znak czasu. Zanieczyszczenie środowiska, pośpiech, stres, zmiana ról społecznych. Wszystko to sprzyja problemom ze wzwodem i prowadzeniem satysfakcjonującego życia seksualnego. Mężczyźni nie chcą o tym mówić, nie szukają pomocy, a problem narasta. Czy musi tak być? Kto może pomóc?
Słaby wzwód to utrapienie dla sporego odsetka mężczyzn w okresie reprodukcyjnym i norma dla mężczyzn w okresie andropauzy. Jedynie ok. 1/6 z osób borykających się z tą dolegliwością podejmuje kroki zaradcze, zapobiegające pogłębianiu się problemu.
Dlaczego wstydzimy się mówić o problemach z erekcją?
Organizm to precyzyjny mechanizm i każda z jego śrubek może ulec obluzowaniu. O innych dysfunkcjach nie wstydzimy się mówić, a dolegliwości właśnie układu płciowego są dla wielu osób nieprzekraczalnym tabu. Specjaliści mówią, że problemy ze wzwodem mogą mieć proste do usunięcia na samym początku przyczyny. Potem do pierwotnego powodu dołączają się wtórne problemy m.in. ze strony psychiki, wywołane powtarzającymi się niepowodzeniami. Żeby temu zapobiec – dobrze jest do czasu wyeliminowania przyczyny wspomagać się preparatami poprawiającymi erekcję np. Maxon Forte.
Przyczyny niepełnego wzwodu – zbadaj się cały!
Główne przyczyny niepełnego wzwodu często dotyczą innych funkcji organizmu i są możliwe do usunięcia za pomocą leczenia innych chorób, np. cukrzycy, nadciśnienia. Można też wyrównać zaburzenia hormonalne, wyeliminować lub ograniczyć używki, zmienić dietę, wprowadzić więcej ruchu. Czasem rozwiązaniem jest zmiana modelu życia eliminująca z niego stres. Nie da się natomiast całkiem wyeliminować wpływu starzenia się i wchodzenia w okres andropauzy. Wtedy leki na zaburzenia erekcji takie jak Maxon Forte mogą przedłużać pożycie seksualne osób dojrzałych.
Jaki lekarz pomoże w przypadku problemów z niepełną erekcją?
Pierwszym etapem powinna być wizyta u urologa, który zleci badania układu płciowego i ogólnej formy organizmu. Jeśli nie znajdzie przyczyny fizycznej, następnym krokiem jest seksuolog, ewentualnie psycholog lub terapeuta. Problemy z erekcją dotyczą ogromnej rzeszy mężczyzn, nie są powodem do wstydu. Sprawę należy potraktować jak każdą z czasowych dysfunkcji organizmu. Trzeba ją wyleczyć!
Najlepiej zapobiegać!
Jeśli zauważyliśmy obniżenie jakości erekcji warto stosować się do wszystkich zasad zdrowego trybu życia wraz z wartościowa dietą, ruchem, unikaniem stresu i używek. Można również włączyć leki na potencję bez recepty, wspomagające leczenie i ograniczające powstawanie psychologicznych problemów. Pamiętajmy, by kupować je u sprawdzonych źródeł!
Materiał partnera