Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Rodzaje dywaników samochodowych

9 listopada 2021 Rodzaje dywaników samochodowych

Dywaniki samochodowe do salonu są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów akcesoriów samochodowych. Tak prosty i niedrogi wyrób zezwala chronić podłogę salonu przed zabrudzeniem, wpływem wilgoci, a także różnych substancji chemicznych. Oprócz tego one znacznie upraszczają proces sprzątania salonu.

I w tym artykule porozmawiamy o tym, jakie są dywaniki samochodowe i na co trzeba zwracać uwagi podczas ich wyboru.

Rodzaje dywaników do salonu samochodu

Pierwszą i jedną z najważniejszych cech dla dywaników samochodowego jest ich uniwersalność. W zależności od tego parametru one dzielą się na następne rodzaje:

  • Modelowe. Takie dywaniki są wyprodukowane pod konkretny model samochodu, co gwarantuje ich idealne dopasowanie co do wielkości i kształtu. 
  • Uniwersalne. Wyroby tego rodzaju są wyprodukowane według uśrednionych wzorów. One mogą nieznacznie różnić się swoją powierzchnią i kształtem od podłogi, ale takie dywaniki znacznie mniej kosztują, niż modelowe.

Oczywiście, jeśli rozmawiać o wygodzie i praktyczności, lepiej wybrać wyroby modelowe. Jeśli zaś chcesz zaoszczędzić, a wygląd zewnętrzny powierzchni dla Ciebie nie jest na tyle ważny, modele uniwersalne staną się bardziej racjonalną opcją.

Dywaniki samochodowe mogą także być zrobione z różnych materiałów. Ich różnorodność jest po prostu ogromna, dlatego przyjrzymy się tylko głównym rodzajom wyrobów:

  • Z gumy. To są wyroby najprostsze i najbardziej przystępne względem ich wartości. Ich charakteryzuje to, że one są najmniej wymagającymi podczas pielęgnacji, mają doskonałe właściwości ochronne oraz wystarczający czas ich pracy. Ich jedyną wadą jest wrażliwość na wahania temperatur. Na mrozie one tracą swoją plastyczność. 
  • Z poliuretanu. To jest najbardziej popularna opcja dywaników samochodowych Ich charakteryzuje długowieczność, odporność względem różnych wpływów zewnętrznych i wahań, a także długotrwały okres ich eksploatacji. Ich jedynym minusem jest dość wysoka cena.
  • Tekstylne. Dywaniki tego typu wyprodukowane są z włókien syntetycznych na podłożu stałym. Ich cechą kluczową jest atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Zwykle one przypominają swoim wyglądem dywan, ale przy tym mają wspaniałe właściwości ochronne. 

Wybierając dywanik, przede wszystkim powinneś się zdecydować, co dla Ciebie jest najważniejsze. Jeśli potrzebujesz najbardziej praktycznej i niedrogiej opcji, weź dywaniki gumowe, jeśli zaś estetyka salonu jest dla Ciebie ważna — wybieraj wyroby z tekstyliów, a jeśli chcesz miieć długowieczny wyrób, — wybieraj poliuretan.

dywanik samochodowy

Gdzie kupić jakościowy dywanik samochodowy?

Sklep Autobrat jest gotowy zaoferować swoim Klientom szeroki asortyment dywaników samochodowych od zaufanych producentów. W katalogu są przedstawione wyroby dla najróżniejszych marek i modeli aut, dlatego z pewnością możesz dobrać odpowiednią opcję dla swojego pojazdu.

Zamawiając dywaniki w Autobrat, otrzymujesz następujące walory:

  • Dostawę do jakiegokolwiek punktu w Polsce;
  • Pomoc w doborze akcesoriów samochodowych;
  • Gwarancję na wszystkie towary;
  • Wygodne sposoby płatności.

W celu zamówienia lub otrzymania bardziej szczegółowej informacje o prezentowanych produktach, cenach i warunkach współpracy, zadzwoń pod numer: +48 795-640-079.

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzaje dywaników samochodowych
dobór opon do felg
jakie ciśnienie w oponach

Jesteś zainteresowany reklamą?