Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Styl minimalistyczny – czy sprawdzi się w Twoich wnętrzach?

26 maja 2022


W ciągu ostatnich kilku lat styl minimalistyczny zyskał bardzo dużą popularność. Kojarzy się on głównie z porządkiem i harmonią, dlatego też idealnie sprawdza się szczególnie w mniejszych mieszkaniach, w których warto zagospodarować każdy wolny metr kwadratowy. Na co warto zwrócić uwagę, aranżując mieszkanie w stylu minimalistycznym? Czy ten trend wnętrzarski zawsze będzie dobrym wyborem?

Styl minimalistyczny- dla kogo?

Styl minimalistyczny będzie doskonałym wyborem dla osób, które:

– mają do zagospodarowania niewielkie powierzchnie mieszkalne,

– lubią ład i porządek,

– cenią sobie harmonijny układ pomieszczeń,

– nie chcą mieć większych problemów z utrzymaniem czystości w mieszkaniu.

Jeszcze do niedawna minimalizm królował głównie w małych mieszkaniach, gdyż niewielka ilość dekoracji czy bibelotów była w tym przypadku pożądana. Dziś jednak bardzo chętnie wybierają go także osoby, które mają do zaaranżowania znacznie więcej metrów kwadratowych. Powodem jest fakt, iż pomaga on zachować harmonię, ład, a także porządek. Mowa tutaj nie tylko o wrażeniu uporządkowania, ale przede wszystkim o porządku w dosłownym słowa znaczeniu- im mniej akcesoriów w pomieszczeniach, tym mniej kurzu się na nich osadza. Jest to niezwykle istotne dla tych, którzy nie przepadają za częstymi, gruntowymi porządkami, a także dla alergików.

Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Styl minimalistyczny rządzi się swoimi prawami- tutaj nie ma miejsca na nadmierną ilość bibelotów, a każdy mebel powinien pełnić w mieszkaniu jakąś konkretną rolę i być przede wszystkim funkcjonalny. Urządzając mieszkanie w tym stylu, należy unikać przerostu formy nad treścią. Przykładowo, zamiast tradycyjnego, dużego stołu do jadalni, możemy postawić na mały stolik kawowy, który nie tylko zajmuje mniej miejsca, ale także robi wrażenie na gościach. Styl minimalistyczny bywa też nazywany praktycznym- co prawda nie ma w nim miejsca na nadmierną ilość ozdób, jednak mieszkanie urządzone w tym trendzie musi być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe.

Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracje do stworzenia idealnych wnętrz w minimalistycznym stylu możemy znaleźć w salonach meblowych, katalogach, a także w internecie. Warto zajrzeć na stronę internetową http://webapper.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-aranzacji-salonu-w-stylu-minimalistycznym/, aby dowiedzieć się, jak w praktyczny sposób urządzić salon. Pamiętajmy jednak, że mieszkanie zaaranżowane w tym stylu musi przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom i preferencjom- puste pokoje z niewielką ilością mebli nie będą odpowiednim rozwiązaniem.

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

czym ocieplać dom
dekoracje

Jesteś zainteresowany reklamą?