Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Niezawodny sposób na siwe włosy

6 września 2021 sposób na siwe włosy


Siwe włosy to oznaka starzenia się organizmu, dlatego większość osób reaguje na nią niechętnie. Siwe włosy kojarzą się z ludźmi w podeszłym wieku, którzy wraz z kolorem utracili wszelką siłę witalną w ciele oraz we włosach. Są na to jednak sprawdzone sposoby, które warto rozważyć, jeśli jeszcze nie jesteśmy gotowi na siwiznę na głowie.

Przyczyny siwienia włosów

Włosy mogą siwieć z dwóch przyczyn, do których zalicza się te naturalne i nie powodujące naszego niepokoju, związane ze starzeniem się organizmu. Drugą przyczyną może być przedwczesne starzenie się, gdzie problem może leżeć w bardzo wielu strefach. Może być to związane z uwarunkowaniami genetycznymi, sporym stresem albo nieodpowiednią dietą. By zachować naturalny kolor na dłużej, powinno się w swojej diecie zapewnić sporą ilość witaminy B12, kwasu foliowego i biotyny. Czasami jednak przyczyna leży po stronie choroby. Przedwczesne siwienie włosów powodować może anemia, choroby o podłożu genetycznym oraz tarczyca.

Sposób na siwe włosy

Pierwszym sposobem na poradzenie sobie z siwiejącymi włosami jest oczywiście ich przefarbowanie. Tej opcji chwytają się w szczególności kobiety, dla których nawet pierwszy siwy włos powoduje falę strachu. Zaczynają wtedy one doszukiwać się również zmarszczek na twarzy, obawiając się, że za moment młodzi ludzie będą ustępować im miejsca w autobusie ze względu na swoją starość i niedołężność.
Starzeć można się z wdziękiem, ale oczywiście nie każdy jest gotowy na takie rozwiązanie. Jeśli siwe włosy pojawiły się stosunkowo szybko warto jest wykorzystać siłę włosów i przefarbować je na swój naturalny kolor lub też wykorzystać okazję do zupełnej zmieniany swojej stylizacji. Co jednak zrobić, jeśli nie chcemy od razu decydować się na inwazyjne i chemiczne sposoby walczenia z siwymi włosami? Istnieją również w stu procentach naturalne metody.

Naturalne sposoby na siwe włosy

Istnieje sporo metod na siwe włosy, które można samodzielnie wykonać w domu. Sprawia to, że włosy nie tracą na swojej kondycji, a można je wręcz dodatkowo wzmocnić i pozytywnie wpłynąć na ich wygląd, nie tylko odnośnie koloru.
Metodą tą są różnego rodzaju płukanki wykonane za pomocą naturalnych produktów. Zaliczyć można do nich czarną herbatę, olej kokosowy i cytrynowy, kawę oraz rumianek.

Płukanki to naturalny sposób na zatrzymanie swojego naturalnego koloru włosów na dłużej. Czarna herbata nie tylko zatrzymuje siwienie, ale i nadaje włosom blasku oraz miękkości. Zabieg pielęgnacyjny jest bardzo prosty, ponieważ wymaga jedynie zaparzenia herbaty w szklance wody i dodania do niej soli. Po wystygnięciu, taką słoną herbatą należy przepłukać swoje włosy, a później pozostawić cały napar na włosach przez mniej więcej dwadzieścia minut. Po tym czasie należy spłukać włosy zwykłą wodą. Płukankę powinno się powtarzać dwa razy w tygodniu.

Olej kokosowy i sok z cytryny nie tylko niweluje siwienie włosów, ale i je nawilżają. By cieszyć się zdrowymi włosami należy połączyć ze sobą oba składniki i nałożyć mieszankę na włosy. Po wmasowaniu jej w skórę głowy trzeba pozostawić ją na około godzinę, po czym spłukać włosy.

Kawa przyciemnia włosy i pogłębia ich kolor, co pozytywnie pomaga w zwalczaniu siwych włosów. By przygotować płukankę z kawy należy zaopatrzyć się w świeżo zmielone ziarna kawy, po czym dodać do nich dwie szklanki wody i gotować dany napar przez kilka minut. Następnie trzeba oddzielić wywar od fusów i dać mu chwilę na wystygnięcie. Płukanka powinna pozostać na włosach przez około dwadzieścia minut, a następnie zostać spłukana. Taki zabieg można stosować co kilka dni jako dodatek do pielęgnacji włosów.

Ostatnim sposobem jest skuteczna i prosta w wykonaniu płukanka rumiankowa, która sprawdzi się również przy jasnych włosach. Rumianek pozwala rozjaśnić włosy i nadaje im blasku. Do płukanki trzeba przygotować dwie torebki herbaty rumiankowej. Należy zalać je wodą, po czym dodać łyżkę miodu. Włosy wystarczy, jak w powyższych przypadkach, przepłukać mieszanką i pozostawić na głowie przez kilka minut. Później włosy można spokojnie spłukać.

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dbać o skórę po 30 roku życia
odżywka do włosów
jak dbać o cerę

Jesteś zainteresowany reklamą?