eplock.pl

eplock – biznes, lifestyle, motoryzacja, zdrowie

dekoracje
Dom

Dekoracje – jak podkreślić rustykalny charakter mieszkania?

Styl rustykalny cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Zawdzięcza to w dużej mierze swojej ponadczasowości, a także swobodnemu łączeniu folklorystycznych motywów z różnych stron świata. Skandynawskie meble świetnie współgrają z prowansalskimi, białymi ścianami z szerokich desek oraz zasłonami z polskiego lnu. Zachowując smak i umiar, można dzięki umiejętnie dobranym dodatkom stworzyć wnętrze na wskroś rustykalne, a przy tym uniwersalne, przytulne i prawdziwie domowe.

Trawa morska, wodny hiacynt i wiklina – wykorzystaj ich siłę wyrazu

Chcesz zaaranżować otwarte regały i półki? A może zaadaptować miejsce na szafach? Zrób to umiejętnie. Możesz wykorzystać w tym celu kosze wiklinowe lub wykonane z innych materiałów, na przykład z hiacynta wodnego. Sznurek z hiacynta jest bardziej miękki niż wiklina i dlatego można uzyskać z niego kosze o łagodnych formach i zaokrąglonych kształtach. Hiacynt wodny podobnie jak trawa morska, wykorzystywany jest również do plecionek z których wykonuje się na przykład podkładki na stół. Zarówno wiklina, trawa morska jak i hiacynt wodny, idealnie wpisują się w konwencję stylu rustykalnego.

Drewniane pojemniki i dodatki – idealne do rustykalnego wnętrza

W rustykalnych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzą się dodatki wykonane z drewna, zwłaszcza te stylizowane na wyroby dawne – pudełka na herbatę, mini szafki na klucze, czy pojemniki na chusteczki. Idealnym rozwiązaniem są również drewniane zegary. Dzięki połączeniu nowoczesności z naturalnym materiałem nie rażą nawet bardzo stylizowanych wnętrzach.

Świece oraz świeczniki – a może mosiądz?

Styl rustykalny to również świece. Najlepiej wykonane z naturalnego pszczelego wosku i nie barwione, ale do rustykalnych wnętrz doskonale pasują również grube świece w białym kolorze. A jeśli świece, to również świeczniki. Styl rustykalny uszlachetnią szczególnie duże świeczniki wykonane z brązu lub mosiądzu.

Alternatywą dla świec są lampy oliwne lub latarnie. Te ostatnie mogą być wykonane ze szkła łączonego z metalem albo wikliną. Jeśli nie jesteś zwolennikiem świec, włóż do nich świąteczne. ledowe lampki choinkowe zasilane energią elektryczną z baterii. Świeczniki i latarnie świetnie komponują się z rustykalnymi wnętrzami.

Jeszcze trochę mosiądzu – gałki do drzwiczek i szuflad

Mosiądz to metal, który idealnie pasuje do stylu rustykalnego – szlachetny, kojarzący się niezmiennie z minionymi czasami, a przy tym ponadczasowy, praktyczny i piękny. Doskonały w postaci takich przedmiotów użytkowych jak świeczniki czy lampiony, ale także kosze i misy na owoce czy karnisze do zasłon. Jeśli zdecydujesz się na mosiężne dodatki, warto wymienić również drewniane czy stalowe uchwyty mebli na mosiężne.

Bogatą ofertę dekoracji do domu znajdziesz w sklepie https://www.indelo.pl/