Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Dekoracje – jak podkreślić rustykalny charakter mieszkania?

18 marca 2022 dekoracje

Styl rustykalny cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Zawdzięcza to w dużej mierze swojej ponadczasowości, a także swobodnemu łączeniu folklorystycznych motywów z różnych stron świata. Skandynawskie meble świetnie współgrają z prowansalskimi, białymi ścianami z szerokich desek oraz zasłonami z polskiego lnu. Zachowując smak i umiar, można dzięki umiejętnie dobranym dodatkom stworzyć wnętrze na wskroś rustykalne, a przy tym uniwersalne, przytulne i prawdziwie domowe.

Trawa morska, wodny hiacynt i wiklina – wykorzystaj ich siłę wyrazu

Chcesz zaaranżować otwarte regały i półki? A może zaadaptować miejsce na szafach? Zrób to umiejętnie. Możesz wykorzystać w tym celu kosze wiklinowe lub wykonane z innych materiałów, na przykład z hiacynta wodnego. Sznurek z hiacynta jest bardziej miękki niż wiklina i dlatego można uzyskać z niego kosze o łagodnych formach i zaokrąglonych kształtach. Hiacynt wodny podobnie jak trawa morska, wykorzystywany jest również do plecionek z których wykonuje się na przykład podkładki na stół. Zarówno wiklina, trawa morska jak i hiacynt wodny, idealnie wpisują się w konwencję stylu rustykalnego.

Drewniane pojemniki i dodatki – idealne do rustykalnego wnętrza

W rustykalnych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzą się dodatki wykonane z drewna, zwłaszcza te stylizowane na wyroby dawne – pudełka na herbatę, mini szafki na klucze, czy pojemniki na chusteczki. Idealnym rozwiązaniem są również drewniane zegary. Dzięki połączeniu nowoczesności z naturalnym materiałem nie rażą nawet bardzo stylizowanych wnętrzach.

Świece oraz świeczniki – a może mosiądz?

Styl rustykalny to również świece. Najlepiej wykonane z naturalnego pszczelego wosku i nie barwione, ale do rustykalnych wnętrz doskonale pasują również grube świece w białym kolorze. A jeśli świece, to również świeczniki. Styl rustykalny uszlachetnią szczególnie duże świeczniki wykonane z brązu lub mosiądzu.

Alternatywą dla świec są lampy oliwne lub latarnie. Te ostatnie mogą być wykonane ze szkła łączonego z metalem albo wikliną. Jeśli nie jesteś zwolennikiem świec, włóż do nich świąteczne. ledowe lampki choinkowe zasilane energią elektryczną z baterii. Świeczniki i latarnie świetnie komponują się z rustykalnymi wnętrzami.

Jeszcze trochę mosiądzu – gałki do drzwiczek i szuflad

Mosiądz to metal, który idealnie pasuje do stylu rustykalnego – szlachetny, kojarzący się niezmiennie z minionymi czasami, a przy tym ponadczasowy, praktyczny i piękny. Doskonały w postaci takich przedmiotów użytkowych jak świeczniki czy lampiony, ale także kosze i misy na owoce czy karnisze do zasłon. Jeśli zdecydujesz się na mosiężne dodatki, warto wymienić również drewniane czy stalowe uchwyty mebli na mosiężne.

Bogatą ofertę dekoracji do domu znajdziesz w sklepie https://www.indelo.pl/

Redakcja eplock.pl

"Eplock" to dynamiczna redakcja internetowa, która zajmuje się szerokim spektrum tematów związanych z biznesem, domem, motoryzacją, urodą, zdrowiem i lifestylem. Ich zespół redakcyjny skupia się na dostarczaniu czytelnikom inspirujących artykułów, praktycznych porad oraz aktualnych informacji na tematy związane z prowadzeniem biznesu, aranżacją wnętrz, nowościami ze świata motoryzacji, pielęgnacją urody, zdrowym stylem życia oraz modą. Celem redakcji "Eplock" jest nie tylko dostarczanie interesujących treści, ale także inspirowanie czytelników do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

czym ocieplać dom
dekoracje

Jesteś zainteresowany reklamą?