SMS II w 1/8 Pucharu Polski

Piłka ręczna 21-12-2017 Autor: ToP
0
SMS II w 1/8 Pucharu Polski

Zgodnie z przewidywaniami piłkarki ręczne SMS-u II ZPRP Płock bez problemów pokonały w Łomży tamtejszą Dwójkę w 1/16 Pucharu Polski. Ekipa trenera Andrzeja Marszałka wygrała 34:25.

Spotkanie od początku układało się po myśli zespołu z Płocka, chociaż początkowo gra toczyła się w myśl reguły bramka za bramkę. Miejscowe tylko raz zdołały wyjść na prowadzenie. Kiedy jednak SMS II zdobył pięć bramek w ciągu pięciu minut, nie tracąc przy tym żadnej, było już niemal pewne, że ekipa z Łomży niewiele będzie miała do powiedzenia i walczyć może jedynie o w miarę honorową porażkę.
Niestety, dla miejscowych, już w pierwszej połowie stało się jasne, że sukcesem Dwójki byłaby porażka różnicą mniejszą niż dziesięć goli. Kiedy rozbrzmiała syrena oznaczająca zakończenie pierwszych 30 minut, świetlna tablica pokazywała rezultat 13:20.
Po zmianie stron przewaga SMS-u II szybko urosła do dziewięciu oczek, ale później miejscowe zdołały rzucić cztery bramki z rzędu z zredukować swe straty. Ekipa z Płocka szybko jednak wzięła sprawy w swoje ręce i odskoczyły na dziesięć bramek. Łomżynianki walczyły o zredukowanie strat i ostatecznie dopięły swego, ulegając „zaledwie” dziewięcioma oczkami.

Dwójka Łomża – SMS II ZPRP Płock 25:34 (13:20)