Jutrzenka bogatsza o trzy punkty

Piłka ręczna 22-10-2017 Autor: ToP Foto: Jutrzenka Płock
0
Jutrzenka bogatsza o trzy punkty

Piłkarki ręczne Jutrzenki wygrały drugi mecz w pierwszej lidze kobiet. Podopieczne trenera Marcina Krysiaka pokonały w Łomży tamtejszą Dwójkę 30:28.

– Mecz był bardzo wyrównany. Cały czas bardzo dobrze współpracowałyśmy w obronie, a w końcówce popełniłyśmy mniej błędów – mówi Paulina Dąbrowska – Dzięki temu punkty wracają do Płocka.

Po trzech pierwszych kolejkach sezonu 2017/2018 zarówno Jutrzenka jak i Dwójka miały na swoim koncie po trzy punkty. Bezpośrednie spotkania miało więc dla obu ekip niezwykle istotne znaczenie. Oba zespoły przystąpiły więc do walki niezwykle mocno zmotywowane, ale i lekko spięte. Szybciej nad nerwami zapanowały miejscowe, które dzięki temu zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Jutrzenka miała jednak w swoim składzie Paulinę Dąbrowską i Emilię Bałdygę. To dzięki nim ekipa z Płocka nie muskała rozpaczliwie gonić wyniku, ale wciąż utrzymywała się w grze. Na świetlnej tablicy bardzo często pokazywał się wynik remisowy, oddający w pełni zażartą walkę, która rozgrywała się na placu gry.
Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Krysiaka świetnie spisywała się w defensywie, nie pozwalając miejscowym na rozwinięcie skrzydeł. Jak zwykle ważnym ogniwem Jutrzenki była Aleksandra Rędzińska, która na dobre zapomniała o kontuzji z poprzedniego sezonu i z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej. Co najważniejsze, nie tylko doskonale rozgrywa i sama zdobywa bramki, ale jest również dobrym duchem swojego zespołu.
Po pierwszych 30 minutach na świetlnej tablicy widoczny był wynik remisowy, co zapowiadało niemałe emocje po przerwie. Druga połowa początkowo układała się po myśli Dwójki, która długo zmuszała zespół z Płocka do gonienia wyniku. Miejscowe nie były jednak w stanie wypracować sobie przewagi, która dałaby im spokój w grze i możliwość kontrolowania wyniku. A w końcówce spotkania dała o sobie znać lepsza odporność nerwowa Jutrzenki, która w pełni zasłużenie zgarnęła trzy punkty.

– Wiedziałyśmy, że na wyjeździe będzie grało się trudno, a przeciwniczki postawią twarde warunki, dlatego od początku byłyśmy bardzo skoncentrowane – powiedziała Aleksandra Rędzińska. – Spotkanie toczyło się praktycznie bramka za bramkę, ale na szczęście w końcówce to my zachowałyśmy więcej zimnej krwi i wracamy do Płocka w dobrych humorach z trzema punktami.

Dwójka Łomża – Jutrzenka Płock 28:30 (15:15)