Rejestracja i logowanie

Adam Wiśniewski: Walczymy, by Obradović zagrał w Płocku

Piłka ręczna 19-08-2017 Autor: ToP
0

Przed Meczem Mistrzów odbyła się konferencja prasowa, która poświęcona była przede wszystkim prezentacji nowego sponsora Sekcji Piłki Ręcznej Wisła i trzech graczy, którzy przed nowym sezonem wzmocnili płocki klub. Najwięcej pytań dotyczyło jednak niejasności wokół kontraktu Nemanji Obradovicia.

– Mam nadzieję, że uda nam się załatwić tę sprawę najszybciej, jak tylko to będzie możliwe. Liczymy się jednak z tym, że o statusie zawodnika decydować może arbitraż EHF-u – mówił prezes SPR Wisła Adam Wiśniewski. – Udało nam się dowiedzieć, że do tej pory Metalurg Skopje miał już dwie podobne sprawy i w obu przypadkach rację przyznano adwersarzom macedończyków.

 

Jako środkowy rozgrywający Nemanja Obradović miał być jednym z kluczowych zawodników Orlen Wisły. Tymczasem zdaniem jego poprzedniego klubu Wisła może skorzystać z usług tego gracza, o ile zdecyduje się za niego zapłacić.

 

– Takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. Jeśli okazałoby się, że trzeba płacić za transfer Nemanji do Płocka, będziemy się domagać, by uczynił to menadżer zawodnika – przekonuje Adam Wiśniewski. – Jesteśmy jednak przygotowani również do tego, że nie będziemy mogli skorzystać z usług Nemanji. Trener Piotr Przybecki stara się spenetrować środowisko w poszukiwaniu jego ewentualnego następcy. Czarny scenariusz zakłada, że nasza kadra będzie o jednego gracza szczuplejsza, niż zakładaliśmy.

 

Nieco w cieniu zamieszania wokół Nemancji Obradovicia przebiegła uroczystość podpisania kontraktu z nowym sponsorem – firmą Air Products, która począwszy od sezonu 2017/2018 wspierać będzie SPR Wisłę Płock. Logo firmy widoczne będzie na koszulkach meczowych nafciarzy.
Air Products to dostawca przemysłowych gazów, która obecna jest w piętnastu krajach europejskich, a jednocześnie jest największym producentem gazów przemysłowych w Polsce.
Adam Borbely, Igor Źabić i Przemysław Krajewski podczas konferencji nie ukrywali, że traktują swoje przejście do Wisły jako kolejny stopień sportowego rozwoju i mają nadzieję, że dzięki grze w płockim klubie będą mogli wpisać do swojego CV kolejne znaczące osiągnięcia.  

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->