Biliński na miarę pierwszej ósemki

Piłka nożna 16-08-2017 Autor: ToP
0

Wisła wygrała wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz 1:0, dzięki czemu po pięciu meczach awansowała na ósme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Utrzymanie wysokiego miejsca po szóstej kolejce będzie jednak niezwykle trudne.

Po powrocie do Wisły Kamil Biliński przez ponad 300 minut nie był w stanie wpisać się na listę strzelców, chociaż miał na to kilka doskonałych okazji. Swoją niemoc przełamał w końcu, gdy niebiesko-biało-niebiescy walczyli w Niecieczy z Sandecją.
Popularny „Bilu” jest najlepszym strzelcem wśród graczy występujących obecnie w Wiśle. Ma na swoim koncie już 25 bramek zdobytych w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Pierwszą zdobył 16 kwietnia 2011 roku w wyjazdowym meczu przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki. W tym samym spotkaniu trafił też po raz drugi. Warto dodać, że był to jego siódmy mecz w płockiej ekipie.  Można więc powiedzieć, że po powrocie do klubu z Łukasiewicza 34 szybciej „wstrzelił się” w bramkę rywali. Po raz ostatni – przed odejściem z Wisły – gola zdobył 21 kwietnia 2012 roku w wygranym 3:1 spotkaniu z Bogdanką Łęczna.
W piątej kolejce Lotto Ekstraklasy emocji nie brakowało, chociaż połowa meczów zakończyła się remisami. Tabelę otwierają Wisła Kraków i Jagiellonia Białystok. Oba zespoły mają na swoim koncie po cztery wygrane i jedną porażkę, a ich dorobek to 12 punktów. Ostatni jest Piast Gliwice, który jako jedyny nie wygrał w tym sezonie żadnego meczu, zaledwie dwa remisując. Jego obecny dorobek to zaledwie dwa punkty.
Kolejnym rywalem Wisły będzie Legia Warszawa. Aktualny Mistrz Polski w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Podobnie jak niebiesko-biało-niebiescy ma na koncie siedem punktów. Na dorobek ten składają się dwie wygrane, jeden remis i dwie porażki. „Wojskowi” są na siódmym miejscu, wyprzedzając Wisłę lepszym bilansem bramkowym.
W piątej kolejce ekipa prowadzona przez trenera Jacka Magierę pokonała u siebie Piasta Gliwice 3:1. Bramki dla Legii zdobyli w tym meczu Dominik Nagy, Krzysztof Mączyński i Guilherme. Gospodarze wygrali więc wyraźnie, chociaż w drugiej połowie to Piast był stroną nadającą ton wydarzeniom na placu gry.
W niedzielę oba zespoły będą chciały odnieść drugie z rzędu zwycięstwo, aby umocnić swoją pozycję w górnej części tabeli. Szykuje się więc mecz, podczas którego kibice nie powinni się nudzić. Oby sympatycy obu ekip skupili się wyłącznie na dopingowaniu swoich ulubieńców.