Sezon startuje w Płocku. Kto będzie pierwszym liderem?

Piłka nożna 06-07-2017 Autor: ToP Foto: Wisła Płock
0
Sezon startuje w Płocku. Kto będzie pierwszym liderem?

Jeśli płocka ekipa wygra z Lechią Gdańsk, zostanie liderem ekstraklasy. Przynajmniej do zakończenia kolejnego meczu.

Podobnie jak w sezonie 2016/2017 tak i tym razem pierwszym rywalem Wisły w Ekstraklasie będzie Lechia Gdańsk. I tak jak przed rokiem płocko-gdańska konfrontacja jest pierwszym starciem całego sezonu.
Rok temu drużyna, którą prowadził wówczas trener Marcin Kaczmarek pokonała swoich rywali 2:1, chociaż pierwszego gola zdobył w 15. minucie Marco Paixao. Do wyrównania doprowadził w 23. minucie Przemysław Szymiński, a w 77. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego strzelił Dominik Furman.
Mecz Śląsk Wrocław – Lech Poznań, który rozegrany został również 15 lipca 2016 roku, zakończył się bezbramkowym remisem. A Wisła dzięki temu spędziła całą dobę na fotelu lidera.
Tym razem w dniu meczu Wisła Płock – Lechia Gdańsk również odbędzie się jeszcze jedno spotkanie, w którym Pogoń Szczecin podejmować będzie krakowską Wisłę.
Rok temu inaugurację sezonu ligowego na stadionie im. Kazimierza Górskiego obejrzało 8,5 tysiąca kibiców. Czy tym razem będzie ich więcej? Kto zechce wybrać się na pojedynek z Lechią, ale nie chce tracić czasu na stanie w kolejkach, już teraz może kupić bilet w przedsprzedaży