Strzelanina w Grodzisku

Piłka nożna 29-05-2017 Autor: GCz Foto: Archiwum klubu
0

Bardzo efektownym zwycięstwem zakończył się wyjazd Królewskich do Grodziska Mazowieckiego. Płockie piłkarki wygrały z tamtejszą Mazovią aż 5:0, wszystkie gole zdobywając w drugiej połowie spotkania.

Przed wyjazdem do Grodziska wierzyłam, że wrócimy stamtąd bogatsze o trzy punkty – mówiła po meczu grająca na pozycji napastnika Aleksandra Synowiec. – Już w pierwszej połowie miałyśmy kilka sytuacji do zdobycia gola, ale żadnej z nich nie udało się nam wykorzystać. Po przerwie było jednak znacznie lepiej. Przed nami jeszcze dwa mecze. Mam nadzieję, że smak zwycięstwa zostanie już z nami do końca sezonu.

Podopieczne trenera Adama Blidzewskiego za wszelką cenę chciały udowodnić, że dwie ostatnie porażki z wyżej notowanymi zespołami były jedynie wypadkiem przy pracy. W pierwszej połowie pomarańczowe grały jednak stanowczo zbyt nerwowo i niedokładnie.

Dopiero po zmianie stron przyjezdne potrafiły udokumentować swoją przewagę kolejnymi zdobyczami bramkowymi.

Wynik meczu otworzyła Dominika Janicka, która wykorzystała podbramkowe zamieszanie po rzucie rożnym i z najbliższej odległości ulokowała piłkę w siatce. Kolejnego gola zdobyła Aleksandra Kujawska, która popisała się efektownym strzałem z dystansu, kończącym indywidualną akcję.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisywała się Natalia Borkowska, w obu przypadkach wykorzystując doskonałe podania swoich koleżanek. „Swojego” gola zdobyła również Julia Nowak, dzięki czemu zespół podopieczne trenera Adama Blidzewskiego mogły po końcowym gwizdku powiedzieć, że zdały egzamin na piątkę.

W sobotę 3 czerwca o 11.00 ekipa Królewskich rozegra ostatni w tym sezonie mecz, w którym występować będzie jako gospodarz. „Pomarańczowe” na Stadionie Miejskim podejmować będą Start Otwock.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki – KS Królewscy Płock 0:5 (0:0)
Bramki: Janicka (55.), Kujawska (64.), Borowska 2 (67. i 75.) i Nowak (74.)
Królewscy: Hućko – Mikołajewska, Przybysz (70. Klimczewska), Wojtkowska, (41. Wiączek), Łyzińska, Stradomska, Kusa (70. Nowak), Kujawska (64. Synowiec), Janicka (55. Borowska), Zielińska (41. Gołębiewska)