Wisła przegrała ze Śląskiem. Kibice pożegnali Wiśniewskiego [ZDJĘCIA]

Futbol 02-06-2017 Autor: operator Foto: foto: Wisła Płock; redakcja
0

Wisła Płock przegrała na koniec piłkarskiego sezonu na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 0:3. Dwie bramki dla gości zdobył Mario Engels, a trzeciego gola dołożył Kamil Biliński. Mimo porażki płocczanie sezon mogą zaliczyć do udanych.

Mecz był przysłowiowym spotkaniem o pietruszkę. Płocczanie utrzymanie w lidze mieli już w kieszeni dużo wcześniej przed spotkaniem, podobnie jak goście.

Przed pierwszym gwizdkiem miała miejsce specjalna ceremonia, w której uhonorowano Adama Wiśniewskiego, który niedawno rozegrał swój ostatni mecz dla nafciarzy. Popularny zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę i gorącą owację od kibiców.

Spotkanie na początku miało niezbyt szybkie tempo, ale początkowo senny mecz nabrał rumieńców w 9. minucie, kiedy po strzale Kamila Bilińskiego, piłkę do siatki Wisły wbił Mario Engels wyprowadzając Śląsk na prowadzenie. Goście po zdobyciu bramki przeważali i niewiele brakowało, a kilku minut później kolejnego gola zdobyłby zawodnik rodem z kraju kwitnącej wiśni – Ryota Morioka. Piłka przeszła jednak obok bramki. Swoje szanse mieli też gospodarze, ale kontrataki naszych zawodników nie były skuteczne.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i do szatni z niewielką przewagą schodzili goście.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Śląska. W 58' minucie po dobrej akcji gola dla gości zdobył ponownie Engels, a sześć minut później strzałem z prawie 30 metrów podpisał się Kamil Biliński pokonując naszego bramkarza. Wisła: 0, Śląsk: 3.

Nafciarze walczyli do końca i próbowali zdobyć honorową bramkę, ale ostatecznie nie potrafili przełamać obrony Śląska.

Wisła Płock 0-3 Śląsk Wrocław
Mario Engels 9, 58, Kamil Biliński 64

Wisła: 1. Mateusz Kryczka - 97. Dawid Kieplin (90, 3. Marcin Mielczarski), 18. Piotr Wlazło, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński - 10. Giorgi Merebaszwili, 94. Seweryn Truskolaski, 8. Dominik Furman (69, 98. Krystian Popiela), 41. Dimityr Ilijew (74, 19. Emil Drozdowicz), 9. Arkadiusz Reca - 27. Mateusz Piątkowski.

Śląsk: 12. Dominik Budzyński - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 28. Mateusz Lewandowski - 9. Mario Engels (74, 26. Daniel Łuczak), 18. Łukasz Madej, 29. Peter Grajciar (68, 25. Adrian Łyszczarz), 10. Ryota Morioka, 16. Róbert Pich - 19. Kamil Biliński (78, 11. Łukasz Zwoliński).

żółte kartki: Truskolaski, Popiela, Merebaszwili - Morioka.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
widzów: 4068.