Siedem medali płockich tenisistów

Sport 08-08-2017 Autor: ToP Foto: SIKT Płock
0

Trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale to dorobek SIKT-u Płock w tegorocznych Mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach. Płocczanie zdominowali imprezę, której byli gospodarzami.

W finale gry pojedynczej spotkali się Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak. Jeden z „ojców” płockiego tenisa na wózkach musiał uznać wyższość młodego mistrza, ulegając mu 3:6, 4:6. W walce o wejście do finału Kamil Fabisiak rozprawił się z Krzysztofem Brezyną z Bełchatowa, a Piotr Jaroszewski grał ze swoim klubowym kolegą Jerzym Kulikiem, pokonując go 6:2, 6:1.
Rywale z singlowego finału stworzyli parę w grze podwójnej. I nie mieli sobie równych. W półfinale pokonali 6:3, 6:3 parę Jerzy Kulik/Adam Kinowski (Spartakus Koźmin Wielkopolski). W drugim półfinale zagrali Krzysztof Brezyna (BTS AS Bełchatów)/Maksymilian Szary (Aktywni Wrocław) ze Stefanem Dobaczewskim (SIKT Płock) i Ryszardem Szczygłem (TW Zielona Góra). Para wrocławsko-bełchatowska okazała się lepsza, wygrywając 6:2, 6:1. W finale płocczanie wygrali 6:4, 6:3, dzięki czemu Kamil Fabisiak sięgnął po swe drugie złoto, a Piotr Jaroszewski dorzucił medal z najcenniejszego kruszcu do singlowego srebra.
SIKT Płock jako gospodarz Mistrzostw Polski okazał się więc wybitnie niegościnny. Tym bardziej, że płocczanie zdobyli również złoty medal w turnieju drużynowym.