PLAS: znamy układ par finałowych

Sport 11-01-2018 Autor: ToP Foto: Archiwum PLAS
0

Po piątej serii gier Płockiej Ligi Amatorów Siatkówki niemal wszystko stało się jasne. Wiadomo już, kto ma szansę na podium, a kto zadowolić się będzie musiał miejscami 5-8. Kto wygra pierwszą edycję PLAS-u, a kto zajmie pozostałe miejsca na podium, przekonamy się po zakończeniu turnieju finałowego.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Albatros wciąż nie zaznał goryczy porażki. Za to z pierwszej wygranej cieszył się BM Team. Dla tej niezwykle sympatycznej ekipy niewielkie znaczenie miał fakt, że drużyna Black Mustang była poważnie osłabiona. Najważniejsza była pierwsza wygrana. Tym bardziej BM Team zaliczył zwycięstwo bez straty seta (25:20, 25:16). A później postawił niezwykle ciężkie warunki ekipie Małachowianki, przegrywając wprawdzie w dwóch setach, jednak w obu zdobywając po 22 punkty.
W ćwierćfinałach fazy play-off najmniejszych problemów nie miały faworyzowane zespoły Albatrosa, Siatkarza i MS Team. Bardzo ciekawie za to było w konfrontacji Volleya z Bulkowem, rozstrzygniętej dopiero w tie-breaku.
Rywalizacja półfinałowa rozgrzała wszystkich widzów. MS Team prowadził w pierwszym secie z Siatkarzem 15:10, ale w później stracił 15 punktów, zdobywając zaledwie osiem. W drugim secie MS Team miał nawet piłkę setową, ale nie zdołał jej wykorzystać. Siatkarz zmobilizował się na tyle skutecznie, że wygrał drugą partię do 25, a cały mecz 2:0.
W drugim z półfinałów Albatros wyglądał początkowo tak, jakby zapomniał o rozgrzewce. Volley wykorzystał to bezlitośnie, zasłużenie wygrywając pierwszego seta. Kolejne dwa, w tym tie-break, należały jednak do Albatrosa, który awansował dzięki temu do wielkiego finału.
Wyniki play-off:
Siatkarz – Straż Pożarna 2:0 (25:18, 25:15)
Albatros – Fani Siatkówki 2:0 (25:12, 25:17)
MS Team – ZSCE Chemik 2:0 (25:16, 25:17)
Volley – Zjednoczeni Bulkowo 2:1 (25:18, 20:25, 25:10)
Półfinały:
Siatkarz – MS Team 2:0 (25:23, 27:25)
Albatros – Volley 2:1 (19:25, 25:18, 15:13)
O miejsca 5-8:
Bulkowo – Fani Siatkówki 2:0 (25:23, 25:17)
ZSCE Chemik – Straż Pożarna 2:1 (25:17, 16:25, 15:10)
W finale PLAS w niedzielę 18 lutego (po południu, prawdopodobnie od 14.30) o miejsca 9-11 zagrają: Black Mustang – BM Team, Black Mustang – UKS Małachowianka, BM Team – UKS Małachowianka (do dwóch wygranych setów). Pozostałe pojedynki toczyć się będą do trzech wygranych setów:
o miejsce 7: Fani Siatkówki – Straż Pożarna
o miejsce 5: Bulkowo – ZSCE Chemik
o miejsce 3: MS Team – Volley
o miejsce 1:Albatros - Siatkarz