Rejestracja i logowanie

Paweł Halaba blisko wyjazdu na mundial

Sport 12-08-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Eugeniusz Andrejuk/pzps.pl.
0
Paweł Halaba blisko wyjazdu na mundial

22-letni siatkarz z Płocka przygotowuje się razem z kadrą Polski do mistrzostw świata do lat 23, które w dniach 18-25 sierpnia odbędą się w Egipcie. Polacy są jednymi z głównych faworytów do wygrania całej imprezy.

Halaba i spółka zakończyli w tym tygodniu zgrupowanie w Zakopanem, a od dziś do wtorku czeka ich seria gier towarzyskich z Brazylią, z która zmierzą się także w grupie I całego czempionatu.

- Na razie wszystko wygląda dobrze - mówi przyjmujący. - Czuję, że nasza forma, w tym moja, idzie do góry, bo choć powołania na mistrzostwa nie zostały jeszcze ogłoszone, to praktycznie na każdym treningu wychodzę w pierwszej “6” reprezentacji. Do Kairu poleci nas dwunastu, więc należy się spodziewać, że sztab szkoleniowy zrezygnuje jeszcze z jednego środkowego i libero.

Przed biało-czerwonymi nie lada wyzwanie, bo muszą nie tylko zmierzyć się z presją oczekiwań, ale i nowymi zasadami, jakie będą obowiązywały w trakcie zawodów, czyli spotkaniami rozgrywanymi do 4 zwycięskich setów (każdy do 15 punktów) i przepisem, że po wykonaniu zagrywki zawodnik musi wylądować przed linią 9. metra. - Chyba nikt nie ma watpliwości, że to nie jest dobra droga dla siatkówki, ale my nie możemy zrobić nic innego, jak tylko się do tego dostosować - dodaje Halaba. - Wiadomo, że na początku pojawiały się trudności przy wykonywaniu serwisu, choć muszę przyznać, że ja sam nie mam z tym większego problemu i tak jak do tej pory, uderzam piłkę bardzo mocno z wyskoku. Mimo wszystko musimy być przygotowani na to, że już w trakcie turnieju więcej drużyn przejdzie na flota, by ograniczyć ryzyko popełnienia błędu.

Polacy mieli dużo szczęścia w losowaniu, bo poza Brazylią w I fazie imprezy nie zagrają z żadnymi mocnymi zespołami. - Jeśli chodzi o mecze z Egiptem, Japonią i Meksykiem, to trzeba je po prostu wygrać - kontynuuje płocczanin. - Znak zapytania można postawić przy Kubańczykach, bo to nieobliczalni zawodnicy. Na pewno dysponują świetnymi warunkami fizycznymi, a do tego są bardzo skoczni, choć mają za to braki w innych elementach. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiego podziału grup, bo mamy otwartą drogę do półfinału.

Pierwszym rywalem podopiecznych Dariusza Daszkiewicza będą właśnie siatkarze z “Gorącej Wyspy”, z którymi zagramy w piątek o 17. Już drugiego dnia mistrzostw Polacy zmierzą się natomiast z Brazylią. W grupie II wystąpią: Algieria, Argentyna, Chiny, Iran, Rosja, Turcja. Biało-czerwoni wezmą udział w mundialu do lat 23 po raz pierwszy w historii, do którego awansowali, wygrywając przed rokiem europejski turniej kwalifikacyjny. W zawodach wystąpią gracze z roczników 95-96 i młodsi. Przed dwoma laty w mistrzostwach świata juniorów Polacy (z Halabą w składzie) zajęli 9. miejsce, z kolei cztery lata temu wywalczyli na światowym czempionacie kadetów trzecie miejsce.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->