Siatkarki podwójnie zwycięskie

Sport 19-12-2017 Autor: ToP Foto: Archiwum klubu
0

W ostatnich meczach rozgrywanych w 2017 roku zarówno seniorki jak i juniorki MUKS Volley-PWSZ Płock zakończyły rywalizowały z MOS Wola Warszawa. I wygrały swoje mecze bez straty seta.

Drużyna seniorek swój mecz rozgrywała na wyjeździe, więc przynajmniej pozornie stała przed trudniejszym zadaniem. Od początku jednak płocczanki zdecydowanie górowały nas swoimi rywalkami, szybko wypracowując sobie wysoką przewagę. Kluczem do sukcesu była przede wszystkim mocna, skuteczna zagrywka. W pierwszym secie miejscowe zdołały uzbierać zaledwie 15 punktów, w dwóch kolejnych niewiele więcej. Wygrana 3:0 (25:15, 25:18, 25:16) była więc lekka, łatwa i przyjemna.
Po pierwszej rundzie zespół z Płocka zajmuje drugą lokatę, co jest idealną pozycją przed rundą rewanżową, w której MUKS Volley-PWSZ ma zamiar walczyć o wygranie Mazowieckiej III ligi i powrót do II ligi.
Wygrana z MOS Wola Warszawa dawała juniorkom trzecie miejsce po rundzie zasadniczej i dobrą pozycję wyjściową przed play-offami. Płocczanki doskonale wykorzystały atut własnej hali i nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, komu należy się końcowe zwycięstwo. Ekipa juniorek również wygrała z MOS-em Wola Warszawa bez straty seta.
Skład seniorek: Izabela Chęcińska, Joanna Ostrowska, Aleksandra Kąpińska, Kamila Marcinkowska, Sandra Niedziałkowska, Aleksandra Koperska, Wiktoria Kowalska, Emilia Bąkowska,  Paulina Dądalska, Monika Lubiak, Kinga Kowalczyk, Natalia Kapturowska.
Skład juniorek: Joanna Ostrowska, Aleksandra Kąpińska, Wiktoria Kowalska, Kinga Kowalczyk, Julia Sobiech, Julia Dąbkowska, Wiktoria Grodzicka, Natalia Kapturowska, Paulina Dądalska, Anna Kąpińska, Agata Piórkowska, Patrycja Kazula.