Rejestracja i logowanie

Podwójny sukces MUKS Volley-PWSZ (zdjęcia)

Sport 19-11-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy MUKS Volley-PWSZ Płock.
0

Płockie siatkarki pokonały na wyjeździe w swoim 4. występie w III lidze mazowieckiej Astorię Piaseczno 3:0 (10,13,12). To jednak nie koniec dobrych wieści, bo wczoraj wygrały także juniorki MUKS-u, zwyciężając po tie-breaku LTS Legionovię II Legionowo (-20,-19,15,19,10).

Trzecie zwycięstwo seniorek nie zostały okupione większym wysiłkiem, bo mecz w Piasecznie trwał ledwie 56 minut. Przewaga płocczanek nie podlegała dyskusji nawet na chwilę, dzięki czemu ich trener Jerzy Chęciński dał pograć wszystkim zawodniczkom. W trzecim secie na zagrywce pojawiła się nawet rekonwalescentka Kamila Marcinkowska, która miała wcześniej problemy z kolanem, a swoją szansę dostała także juniorka Natalia Kapturowska. W pierwszej “6” na przyjęciu zamiast chorej Aleksandry Koperskiej pojawiła się Emilia Bąkowska.

 

- Oczywiście cieszę się ze zwycięstwa, choć jak pokazuje wynik, rywal nie był przesadnie wymagający - mówi trener płocczanek Jerzy Chęciński. - Dziewczynom należą się brawa głównie za to, że nawet na moment nie dostosowały się do poziomu Astorii i cały czas były skoncentrowane. Chciałbym ponadto wyróżnić naszą środkową Monikę Lubiak, która świetnie serowała, nadając piłce bardzo trudną do przyjęcia rotację.

 

 

O ile zwycięstwo I drużyny MUKS-u nie jest żadnym zaskoczeniem, o tyle juniorki klubu sprawiły wczoraj nie lada niespodziankę. Płocczanki, także na wyjeździe, pokonały faworyzowaną LTS Legionovię II Legionowo, i to mimo że gospodynie prowadziły już 2:0 w setach.

 

- W trzeciej partii dziewczyny w końcu “włączyły” zagrywkę, dzięki czemu nasza gra od razu zaczęła się układać - kontynuuje Chęciński. - Zaczęliśmy lepiej blokować, ale i bronić, wyprowadzając następnie skuteczne kontry. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa - mimo że trochę przespaliśmy dwie pierwsze partie - bo moje zawodniczki uwierzyły we własne możliwości i w to, że mogą w tej lidze pokonać każdego. Myślę, że dzięki tej wygranej w końcu odblokują się psychicznie i pokażą, na co je naprawdę stać, również w kolejnych spotkaniach.

 

 

MUKS: Niedziałkowska, Ostrowska, Kąpińska Aleksandra, Lubiak, Bąkowska, Kowalska oraz Dądalska (l), Kowalczyk, Marciniak, Kapturowska, Kąpińska Anna (l).

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->