Finał nie dla 'Mustangów'

0

Futboliścy amerykańscy z Płocka do lat 19 przegrali w półfinale mistrzostw Polski z faworyzowanymi Panthers Wrocław 6:20, choć po 3 kwartach rywale prowadzili tylko jednym punktem.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych dostarczyło widzom wielu emocji. Mustangs już w I odsłonie pokazali, że są godnym rywalem dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Świetnie fukcjonowała ich obrona, która nie pozwalała gospodarzom na wiele. Niestety, szyki podopiecznym Pawła Kęsego pokrzyżowały kontuzje. W pierwszej “ćwiartce” urazów doznało aż 3 ofensywnych zawodników, w tym Przemysław Pawłowski. Jego strata była o tyle bolesna, że zastępował on na rozegraniu Kacpra Bogdańskiego, który z powodu problemów z barkiem grał na pozycji fullbacka, a to oznaczało, że płocczanie już do końca spotkania musieli sobie radzić bez klasycznego quartebacka. Do przerwy skończyło się na 7:0 dla przeciwników, gdy po błędzie defensywy gości zapunktował Kacper Pawlak. “Mustangi” nie zamierzały się jednak poddawać i w 3. kwarcie zbliżyły się do rywali na dystans tylko jednego punktu - 6 “oczek” dla swojej drużyny zdobył linebacker Igor Gierski, który po przechwycie piłki popisał się 50-jardowym sprintem. W ostatniej odsłonie płocczanie postawili wszystko na jedną kartę, chcąc wyjść na prowadzenie i awansować do wielkiego finału. To się niestety zemściło, bo najpierw przewagę Panthers powiększył Daniel Piątkowski, a później ten sam zawodnik przechwycił podanie płocczan, ustalając końcowy rezultat.

- Mamy niedosyt po tym spotkaniu, bo gdyby nie nasze problemy zdrowotne, mogło się to potoczyć inaczej - powiedział po meczu trener Kęsy. - Z powodu urazów musiałem przemeblować prawie cały skład naszej ofensywy, więc w starciu z tak silną obroną, jak ta “Panter”, byliśmy bez szans. Mimo wszystko mogliśmy zawalczyć o coś więcej, gdyby po rajdzie Gierskiego udało się zdobyć dodatkowe punkty z podwyższenia. Na pewno nie sprzyjała nam też pogoda, bo mieliśmy dużo mniej odpoczynku niż gospodarze, więc chłód i zimno zrobiły swoje. W tych okolicznościach i tak jesteśmy zadowoleni, choć trochę żal straconej szansy.

Tym akcentem Mustangs zakończyli sezon 2017. Oprócz półfinału mistrzostw Polski do lat 19 płocczanie sięgnęli po srebrny medal w kategorii wiekowej U-17 i awansowali do ćwierćfinału PLFA 2, czyli 3. poziomu rozgrywkowego wśród seniorów.