Rejestracja i logowanie

O powrót do II ligi

Sport 27-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Michalak
0

W najbliższą niedzielę rozgrywki III ligi mazowieckiej zainaugurują siatkarki MUKS Volley-PWSZ Płock. Podopieczne Jerzego Chęcińskiego podejmą SPS Kontancin-Jeziorna, który łatwo pokonał przed tygodniem BRS UMKS MOS Wola Warszawa 3:0.

Płocczanki przygotowywały się do rozgrywek od połowy sierpnia, rozpoczynając od zgrupowania w Łącku, a następnie trenując na własnych obiektach. Po podpisaniu umowy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową siatkarki przeniosły się ze Szkoły Podstawowej nr 23 do hali PWSZ przy Gałczyńskiego, gdzie odbędzie się także najbliższe spotkanie.

 

- Jestem umiarkowanie spokojny przed inauguracją - mówi trener Chęciński. - Spodziewam się, że zaprezentujemy się dużo lepiej niż nasze juniorki, które na początek przegrały kilka spotkań, ale poczekajmy do niedzieli, bo wszystko zweryfikuje boisko. Na pewno delikatnym utrudnieniem jest dla nas nowa hala, bo trenujemy w niej od nieco ponad tygodnia.

 

 

Ważną cześcią I drużyny MUKS-u są juniorki, które rywalizują już w swojej kategorii wiekowej od kilku tygodni, a ostatnio zanotowały serię 3 zwycięstw z rzędu.

 

- Myślę, że kilka z nich będzie naszym wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem składu - kontynuuje Chęciński. - Jeśli będą się prezentować tak jak na treningach, to droga do pierwszej “6” jest dla nich otwarta. Naszą największą siła będzie jednak wyrównana, 14-osobowa kadra, która pozwala na pole manewru nawet w przypadku kontuzji. Naszym celem jest awans do II ligi i będziemy robić wszysko, by go osiągnąć.

 

 

Nową kapitan drużyny została rozgrywająca Sandra Niedziałkowska, która został wybrana do pełnienia tej funkcji przez koleżanki z zespołu. To wychowanka klubu, która przeszła całą drogę od zajeć minisiatkówki do występów w seniorskiej drużynie.

 

- Bardzo mi miło, że zostałam wybrana kapitanem, więc postaram się nie zawieść dziewczyn. Na pewno mogą na mnie liczyć w trudnych momentach, gdy trzeba będzie odpowiedni poukładać naszą grę. Przed sezonem dołączyło do nas kilka zdolnych zawodniczek i jestem pewna, że nam pomogą. Jestem optymistycznie nastawiona do rozgrywek, bo widzę, że z treningu na trening nasza gra wygląda lepiej. Myślę, że stać nas na powrót do III ligi, ale najważniejsze to dostać się najpierw do baraży - mówi siatkarka.

 

 

Początek niedzielnego meczu o 12 - wstęp wolny.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->