Rejestracja i logowanie

Petra w drodze po kolejne laury

Sport 23-10-2017 Autor: Michał Michalak/informacja prasowa. Foto: materiały prasowe.
0

Wygrali w tym sezonie wszystko, co było do zdobycia, ale ciągle im mało. Szczypiorniści plażowi BHT Auto Forum Petry Płock wylatują jutro na Wyspy Kanaryjskie, gdzie w dniach 26-29 października będą rywalizować w Pucharze Mistrzów.

W turnieju weźmie udział 12 najlepszych ekip w Europie, w tym obrońcy tytułu Club BM Playa Ciudad de Malaga. Płocczanie trafili do grupy A, gdzie zmierzą się właśnie z Hiszpanami oraz szwedzkim Kavlinge HK, niemieckim SG Schurwald, włoskim TEAM Italia i portugalskim Os Gordos Lambinho. W grupie B zagrają: rosyjski Ekaterinodar Krasnodar, węgierski Oroshazi FKSE Hir-Sat, duński Roedby HK, mistrz Hiszpanii Pinturas Andalucia BM Playa Sevilla, holenderski Hiekka Hauskaa i szwajcarski BHV Wasserschloss. Petra nie wystąpi na Gran Canarii w najsilniejszym składzie, bo zgody na udział w turnieju nie dostało kilku zawodników występujących na co dzień w PGNiG Superlidze (Kacper Adamski, Bartosz Wojdak, Adrian Fiodor, Filip Koper, Marcin Miedziński). Dzięki temu szansę na debiut w imprezie dostanie m.in. lewoskrzydłowy Maciej Fabianowicz, który zdobył w tym roku młodzieżowe mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej, a do tego gra w juniorach i drugiej drużynie Orlen Wisły Płock.

 

- Zarówno ja, jak i pozostali młodzi zawodnicy jesteśmy gotowi na udział w tak ważnych zawodach - mówi. - W tym sezonie już kilkukrotnie zastępowaliśmy tych bardziej doświadczonych graczy w meczach eliminiacyjnych mistrzostw Polski czy pucharu naszego kraju, więc pozwoliło nam się to oswoić z grą na najwyższym poziomie. Na pewno nie “pękniemy”, zwłaszcza że jako ci najmłodsi w składzie nie odczuwamy jakiejś wielkiej presji. Piłka ręczna towarzyszy mi od 3. klasy szkoły podstawowej, natomiast na piasku występuję drugi rok, w tym pierwszy w zespole seniorów.

 

 

Jednym z podstawowych zawodników Petry, który pojedzie na Kanary, jest wystepujący na tej samej pozycji Miłosz Rupp. On także jest spokojny o postawę debiutantów.

 

- Chłopaki są z Płocka, a to mówi samo za siebie, bo na pewno mają mocne charaktery. Poza tym jeździli już z nami przez pół sezonu letniego, więc wiem, że mają na tyle wysokie umiejętności, by zastąpić nieobecnych graczy. Powiem tak: jeśli zagrają z taką samą determinacją jak wcześniej, to będzie dobrze.

 

 

W kadrze Petry znalazło się poza wspomnianą dwójką jeszcze 10 szczypiornistów: Artur Niesłuchowski, Tomasz Wiśniewski, Michał Kwiatkowski, Łukasz Niedzielak, Patryk Orędowicz, Jarosław Suski, Patryk Petyn i Mateusz Fuksiński, z których większość występuje na co dzień w hali. Czy wystarczy im czasu, by przestawić się na grę na piasku?

 

- Myślę, że nie będzie z tym żadnego problemu - uspokaja Rupp. - Po to jedziemy tam 2 dni wcześniej, w czasie których będziemy nie tylko trenować, ale rozegramy też sparing z Węgrami. Co prawda nie nastawiamy się na to, że ma być to taki wynik, a nie inny, natomiast mogę ze swojej strony powiedzieć, że kibice będą z nas dumni - czuję, że w Pucharze Mistrzów osiągniemy bardzo dobry rezultat – kończy.

 

 

Pierwsze mecze płocczan w najbliższy czwartek: o 11.15 na boisku nr 1 ich rywalem będzie TEAM Italia, a o 16.30 na boisku nr 2 spotkanie z SG Schurwald.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->