Wyjątkowo krótka Dycha [BARDZO DUŻO ZDJĘĆ]

Sport 22-10-2017 Autor: ToP
0

Na mecie tegorocznej edycji Tumskiej Dychy zameldowało się 260 zawodniczek i zawodników z 276 osób, które stanęły na starcie. Najlepszy w klasyfikacji mężczyzn był Sergii Okseniuk z Rudnika na Ukrainie.  Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Anna Szyszka z Łomży.

Szósta edycja „Tumskiej Dychy” była wyjątkowo szybka, ale i wyjątkowo krótka. Ze względu na zamknięcie części ulicy Rybaki trasa została skrócona i liczyła zaledwie 7,4 kilometra. Nie każdemu to odpowiadało, ponieważ wśród stałych uczestników płockiej imprezy są i tacy, którzy rozkładają siły w ten sposób, by po 8-9 kilometrach spokojnego biegu przyspieszyć w ostatniej fazie rywalizacji.
Dwa pierwsze miejsca w gronie mężczyzn przypadły gościom z Ukrainy – Sergiiowi Okseniukowi i Yuryiiowi Vykhopenowi. Obaj pochodzą z Rudnika. Jako trzeci na mecie zameldował się najlepszy z płocczan – Artur Kamiński z klubu Płock Biega No Age Limit. Najszybszą z kobiet była Anna Szyszka z Łomży, która do linii mety dotarła jako siódma w klasyfikacji open. W pierwszej dziesiątce open znalazła się jeszcze jedna kobieta – Oksana Okseniuk z ukraińskiego Rudnika, która w rywalizacji pań zajęła drugą lokatę. Na miejscu trzecim uplasowała się Aneta Turalska, a piąta była Monika Braun – najlepsza z płocczanek.