Rejestracja i logowanie

Mustangs w półfinale mistrzostw Polski!

Sport 21-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Mustangs Płock.
0
Mustangs w półfinale mistrzostw Polski!

Futboliści amerykańscy z Płocka do lat 19 wygrali na wyjeździe z Warsaw Eagles 8:6 i zapewnili sobie kosztem warszawian awans do czołowej “4” rozgrywek jako najlepsza drużyna z 2. miejsca.

By znaleźć się w półfinale, płocczanie musieli nie tylko wygrać, ale też nie mogli sobie pozwolić na stratę więcej niż 15 punktów - to dlatego, że po porażce w pierwszym meczu PLFA J-11 i niekorzystnych rozstrzygnięciach w pozostałych meczach stracili oni szansę na zajęcie 1. lokaty w grupie wschodniej rozgrywek. Tak się na szczęście nie stało, w czym duża zasługa defensywy “Mustangów”. Do przerwy było jeszcze 0:0, ale kluczowa dla losów pojedynku była 3. kwarta.

 

- Oni grali dobrze w obronie, a my - bardzo dobrze - powiedział po spotkaniu trener Mustangs Paweł Kęsy. - Poza samą końcówką meczu, w której straciliśmy 6 punktów, nie pozwalaliśmy im na wiele. Sami też mieliśmy okazje, by objąć prowadzenie po przyłożeniu, ale udało się to dopiero po przerwie. Najpierw zrobił to po akcj biegowej Przemysław Pawłowski, a z podwyższenia kolejne 2 "oczka" dołożył Cezary Tarkowski. Zostawiliśmy na boisku dużo zdrowia, ale zawodnicy pokazali dodatkowo serce do walki, bo był to nasz najlepszy występ w tym sezonie. Razem z Eagles stworzyliśmy naprawdę dobre widowisko - zakończył.

 

 

Poza “Mustangami” z grupy wschodniej awans do półfinału wywalczyli pogromcy płocczan - Lowlanders Białystok. Z grupy zachodniej promocję uzyskały Kozły Poznań, a z południowej – obrońcy mistrzowskiego tytułu Panthers Wrocław - to z jedną z tych drużyn zagrają Mustangs w walce o wielki finał (mecz odbędzie się w weekend 28-29 października na wyjeździe). W tym sezonie podopieczni Pawła Kęsego zdobyli już wicemistrzostwo Polski do lat 17, a drużyna seniorów dostała się do ćwierćfinału PLFA 2, czyli 3. poziomu rozgrywkowego w Polsce.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->