Victoria Repro z ważną wygraną

Sport 17-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Energi KTS Toruń.
0
Victoria Repro z ważną wygraną

Tenisiści stołowi z Płocka odnieśli pierwsze zwycięstwo w historii swoich startów w I lidze, do której awansowali w tym roku. Podopieczni Janusza Roznera pokonali na wyjeździe KS Dekorglass II Działdowo 6:4.

Spotkanie miało się pierwotnie odbyć w Płocku, ale w ostatniej chwili zostało przeniesione do Działdowa. Gospodarze przystąpili do meczu Xu Wenliangiem, który w tym sezonie nie stracił jeszcze seta. Tradycji stało się zadość, bo Chińczyk z polskim paszportem odprawił z kwitkiem Jana Olka i Piotra Chmiela, choć ten drugi postawił sie rywalowi w 2. secie, ulegając dopiero na przewagi. Na szczęście płocczanie odrobili te straty z nawiązką, bo obaj pokonali następnie innego reprezentanta Państwa Środka - Zhu Fengniana. Kolejne dwa punkty do dorobku Vicorii dołożył Marcin Woskowicz, który pokonał 3:1 ledwie 14-letniego Patryka Lewandowskiego i 3:2 doświadczonego Piotra Kołacińskiego. Z nastolatkiem poradził sobie także Przemysław Sałaciński, co zonaczało, że po grach singlowych płocczanie prowadzili 5:3. Pięciu setów potrzeba było do rozstrzygnięcia meczów deblowych: w pierwszym para Wenliang/Kołaciński pokonała Woskowicza i Chmiela, a trzy partie kończyły się grą na przewagi; w drugim Sałaciński i Olek okazali się lepsi od Lewandowskiego i Fegniana, pieczętując zwycięstwo Victorii w całym pojedynku.

Dzięki wygranej podopieczni Janusza Roznera awansowali na 8. miejsce w tabeli grupy północnej I ligi, gdzie mają dorobek 3 punktów w 4 spotkaniach. Następny mecz rozegrają 5 listopada, gdy zmierzą się na wyjeździe z najsłabszym w rozgrywkach KUKS-em Remus Kościerzyna, który przegrał wszystkie dotychczasowe mecze. To nie koniec dobrych wieści dla płocczan, bo do grona sponsorów drużyny dołączyła Gmina - Miasto Płock.