Rejestracja i logowanie

'Mustangi' znowu lepsze od olsztynian

Sport 15-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Mustangs Płock.
0
'Mustangi' znowu lepsze od olsztynian

Futboliści amerykańscy z Płocka do lat 19 pokonali w swoim 3. występie w tym sezonie Olsztyn Lakers 22:3 i są coraz bliżej awansu do półfinału mistrzostw Polski.

Przed tygodniem Mustangs rozbili u siebie olsztynian 42:0, ale tym razem o zwycięstwo było dużo trudniej, bo jeszcze do przerwy płocczanie prowadzili tylko 6:3.

 

- Wszystko z powodu beznadziejnego stanu boiska - wyjaśnia trener “Mustangów” Paweł Kęsy. - Na takim kartoflisku to już dawno nie graliśmy i to było widać, bo potrzebowaliśmy dużo czasu, by dostosować się do tych warunków; nawet gdy dobrze rozprowadziliśmy piłkę, to któryś z naszych running backów albo skrzydłowych albo się poślizgnął, albo na chwilę stracił równowagę, więc nie mogliśmy podwyższyć prowadzenia. Mieliśmy tak samo dużą przewagę jak w pierwszym spotkaniu, ale przez stan nawierzchni nie dość, że nie mogliśmy jej udokumentować, to jeszcze straciliśmy 3 punkty z kopnięcia, co może mieć znaczenie przy liczeniu małych punktów potrzebnych do awansu. Mimo wszystko jestem zadowolony, bo w drugiej połowie zmieniliśmy trochę nasz system gry, co przyniosło kolejne 14”oczek”, a do tego żaden z chłopaków nie zawiódł, więc jedziemy do Warszawy w bojowych nastrojach.

 

 

Mecz z Eagles odbędzie się 21 października i zdecyduje, czy Mustangs znajdą się w najlepszej “4” rozgrywek. Żeby tak się stało, muszą to spotkanie wygrać, jednocześnie nie tracąc więcej niż 15 punktów. W przypadku awansu ich rywalem będą najprawdopodobniej Panthers Wrocław, czyli obrońcy mistrzowskiego tytułu.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->