SPR Handball Płock znowu wygrywa

Sport 15-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy SPR Handball Płock.
1

Płocczanie pokonali na wyjeździe UKS Olimpia Biała Podlaska 37:25 w 3. kolejce III ligi warszawsko-mazowieckiej. Dla gospodarzy to pierwsza porażka w sezonie, dla SPR-u - trzecie kolejne zwycięstwo.

Szczypiorniści z Płocka rozpoczęli to spotkanie podobnie jak przed tygodniem, gdy nie dali żadnych szans ekipie ze Zwolenia. Już w 7. minucie wyszli na prowadzenie 6:1, choć wcale nie zdeprymowało to UKS-u, który szybko odpowiedział 3 trafieniami z rzędu. SPR znowu szarpnął i ze stanu 8:5 doprowadził do wyniku 12:5. 6-7 bramkowa przewaga gości utrzymywała się już do końca pierwszej połowy, a obie drużyny zeszły do szatni przy prowadzeniu płocczan 19:11. Przez całą drugą połowę utrzymywali oni bezpieczny dystans i nie pozwolając rywalom na więcej niż zmniejszenie prowadzenia do 7 goli - w 37. minucie było 22:15. Z biegiem czasu gracze z Płocka jeszcze bardziej podkręcili jednak tempo, bo prowadzili już nawet 13 bramkami. Klasą dla siebie był w tym spotkaniu lewy rozgrywający SPR-u Jarosław Suski, który zaliczył aż 14 trafień. 7 zapisał na swoim koncie Sebastian Walaszek, a po 4 bramki rzucili Patrykowie: Wypych i Iwaniak. W zespole gospodarzy korespondencyjny bój z bombardierem płocczan toczył Jakub Polok, który zakończył mecz z dorobkiem 13 goli.

- Wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku - mówi prezes SPR-u Rafał Marzec. - Gospodarze zagrali poukładany, dynamiczny handball, z którym mieliśmy dużo problemów, a do tego byli bardzo wybiegani, bo większość z nich to młode chłopaki. My odpowiedzieliśmy im jednak znakomitą postawą w obronie, konsekwencją w realizacji założeń taktycznych i faktem, że również zostawiliśmy na parkiecie dużo zdrowia. Ponadto z powodu awarii busa dotarliśmy na miejsce w ostatniej chwili, więc cieszę się, że w tych okolicznościach zaprezentowaliśmy się z naszej najlepszej strony.

Kolejny mecz płocczan dopiero 5 listopada o godz. 13, gdy w rozegranym awansem spotkaniu 6. kolejki podejmą MKS Piotrkowianina II. Tydzień, później o tej samej porze, także w Płocku, ich rywalem będzie outsider rozgrywek OTM Lesznowola.