Królewscy z kolejną wygraną

Sport 08-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Grzembski/ profil facebookowy Królewskich Płock.
0
Królewscy z kolejną wygraną

Płocczanki odniosły piąte zwycięstwo w swoim piątym występie w III lidze mazowieckiej, pokonując na wyjeździe Ostrovię Ostrów Mazowiecka 4:0 - hat trickiem popisała się Natalia Borowska I.

Wysokie zwycięstwo nie do końca oddaje przebieg boiskowych wydarzeń, bo po strzeleniu pierwszej bramki autorstwa Borowskiej płocczanki niepotrzebnie oddały inicjatywę i przez kolejne 15-20 minut na murawie panował chaos. Sytuacje udało się opanować po zdobyciu drugiego gola, w czym znowu zasługa napastniczki. Na szczęście w drugiej połowie Królewscy nie pozwolili już sobie narzucić szarpanego stylu gry i w pełni kontrolowali to, co działo się na boisku. Trzecią bramkę dla płocczanek zdobyła Oliwia Gołębiewska, a wynik meczu ustaliła Borowska.

- Generalnie jestem zadowolony z naszego występu - mówi trener Adrian Piankowski. - Powinniśmy natomiast unikać takich przestojów, jaki przytrafił nam się w I połowie, bo to my musimy decydować, jak będzie wyglądało spotkanie, a nie przeciwniczki. Dobrze, że znowu mogły zagrać wszystkie zawodniczki, bo doświadczenie, które zbierają, może nam się później przydać.

Po 5 kolejkach Królewscy są liderem tabeli z kompletem punktów i bilansem bramkowym 16:1. W najbliższy weekend płocczanki zagrają na wyjeździe z zajmującym 5. lokatę DAF-em Płońsk.

Królewscy: Hućko - Przybysz, Sławińska, N. Borowska II, Łyzińska, Kusa, Wiączek, Janicka, Kujawska, Synowiec, N. Borowska I oraz Potrzebska, Marciniak, Klimczewska, Szeluga, Popowska, Gołębiewska, Zielińska.