Rejestracja i logowanie

Futboliści amerykańscy pokonali rywali z Olsztyna

Sport 07-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Mustangs Płock.
0
Futboliści amerykańscy pokonali rywali z Olsztyna

Mieli wygrać i dotrzymali słowa. Juniorzy do lat 19 Mustangs Płock rozbili Olsztyn Lakers 42:0 i ciągle liczą się w walce o awans do półfinału mistrzostw Polski.

Dla podopiecznych Pawła Kęsego każdy mecz jest jak o życie, bo jedna porażka definitywnie pozbawia ich szans na znalezienie się w najlepszej “4” rozgrywek. W dzisiejszym meczu jednak nawet przez chwilę nie było takiego zagrożenia. “Mustangi” dominowały nad rywalami w każdym aspekcie gry, świetnie radząc sobie zarówno w ataku, jak i we własnej strefie obronnej. Płocczanie czuli się do tego stopnia pewnie na boisku, że jedno z przyłożeń zanotowali po tzw. trick play. To niezwykle rzadko stosowana w fubolu amerykańskim zagrywka, której celem jest zdobycie punktów w niekonwencjonalny sposób, często z zamiarem całkowitego zmylenia defensywy rywala. Tym razem się udało, bo running back Cezary Tarkowski po odebraniu piłki od rozgrywającego nie ruszył w kierunku strefy obronnej rywala, ale przekazał ją skrzydłowemu Mateuszowi Dobiesowi, czym zupełnie zaskoczył defensorów Lakers.

 

- To był perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu - mówi trener Kęsy. - Nawet gdybym chciał się do czegoś przyczepić, to nie mam powodu, bo w całym spotkaniu popełniliśmy może z jeden błąd w defensywie, ale na szczęście bez żadnych konsekwencji. Trudno mi kogokolwiek wyróżniać, bo musiałbym chyba wymienić nazwiska wszystkich moich graczy. To jednak dopiero pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału.

 

 

W związku z tym, że Mustangs nie mają już szans na wywalczenie promocji z 1. miejsca w grupie wschodniej J-11, muszą wygrać dwa ostatnie spotkania: za tydzień w Olsztynie i za dwa tygodnie w Warszawie przeciwko Eagles, i to najlepiej nie tracąc w ogóle “małych” punktów; do awansu z 2. lokaty potrzebne im są jednak także korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych dwóch grupach.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->