Rejestracja i logowanie

Żeglarze zakończyli sezon (zdjęcia)

Sport 07-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Michalak.
0

Z powodu rozpoczęcia remontu nabrzeża stało się to o kilkanaście dni wcześniej niż w minionych latach, a z tego samego powodu wyjatkowo długa będzie też przerwa - żeglarze wrócą na Wisłę dopiero 15 czerwca.

Ściąganie łódek z wody rozpoczęło się dziś ok. godz. 7. Na teren klubu “Morka” przyjechał żuraw o udźwigu 80 ton, bo najcięższe z jachtów ważyły nawet 5 tys. kilogramów. Do pomocy pojawiło się także kilkudziesięciu członków klubu.

 

- Dzisiejsza operacja była o tyle skomplikowana, że na terenie, na którym do tej pory ustawiane były łódki, będą niedługo prowadzone prace budowlane, więc musieliśmy je przynieść w inne miejsce - mówi wiceprezes “Morki” Wiesław Gazda. - Pozostaje nam teraz trzymać kciuki za to, by udało się dotrzymać terminu zakończenia remontu nabrzeża. Mamy nadzieję, że zima nie będzie zbyt sroga, bo może to wpłynąć na opóźnienie prac - obyśmy spotkali się ponownie 15 czerwca.

 

 

Jak dodaje Gazda, miniony sezon był dla płockich żeglarzy dość pracowity, ale i udany.

 

- Po pierwsze, to z powodu obchodów Roku Rzeki Wisły: z tej okazji odbyliśmy rejs z Płocka do Gdańska, a w tym czasie codziennie o 8 i 12 puszczaliśmy z naszych łódek płocki hejnał. Po drugie, przeprowadziliśmy nasze tradycyjne zawody, czyli regaty samorządowe w Nowym Duninowie, o Puchar Wrzosu czy niedawny Memoriał im. Elizy i Grzegorza Rakowskich. Ponadto jako organizacja pozarządowa zostaliśmy wyróżnieni 2. nagrodą w plebiscycie “Godni Naśladowania” za działalność w obszarze sportu, turystyki i rekreacji. Staramy się także na bieżąco modernizować budunek klubu: w tym roku powstały już nowe sanitariaty, a planujemy jeszcze docieplić dach. Z powodu remontu nabrzeża musimy również zastanowić się, jak zabezpieczyć pomosty przed tym, by nie przedostawały się na nie osoby, które nie są członkami klubu.

 

 

Pod koniec października odbędzie się jeszcze spotkanie, na którym żeglarze już tylko we własnym gronie podsumują ostatnie miesiące. W trakcie uroczystości zaplanowano apel, opuszczenie bandery i wręczenie wyróżnień najbardziej aktywnym klubowiczów.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->