Rejestracja i logowanie

MUKS Volley i PWSZ rozpoczynają współpracę

Sport 06-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy MUKS Volley Płock.
0

Umowa zawarta między oboma podmiotami obowiązuje do końca 2018 r. i dotyczy tylko zespołów juniorek i seniorek, które do tego czasu będą występować jako MUKS Volley-PWSZ Płock.

Zgodnie z jej warunkami siatkarki przeniosą się pod koniec października do hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Gałczyńskiego 28, gdzie będą nie tylko trenować od końca października będą rozgrywały swoje mecze.

 

- Przy podwyżkach opłat za wynajem obiektów sportowych to dla nas duża pomoc - mówi prezes i trener klubu Jerzy Chęciński. - Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się dobrze układać i zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

 

 

Jeszcze nie przy Gałczyńskiego, ale w hali SP nr 23 przy ul. Walecznych 20 po raz czwarty w tym sezonie zagrają jutro siatkarki do lat 19. Do tej pory przegrały trzy spotkania, choć za każdym razem mierzyły się z wyżej notowanymi rywalkami, ulegając Sparcie Warszawa 0:3 oraz pierwszemu i drugiemu zespołowi Legionovii po 1:3. Tym razem zmierzą się z najsłabszą w grupie ekipą MOS Wola Warszawa, która w tym sezonie nie zdobyła jeszcze seta i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli - początek meczu o 12.

 

- Na razie nie idzie nam zbyt dobrze, ale to przede wszystkim efekt przerwy w naszych treningach pod koniec sierpnia, gdy nie mieliśmy dostępu do hali - dodaje Chęciński. - Cały czas nadrabiamy zaległości, ale najważniejsze, by forma przyszła na play-offy, bo jeśli dojdziemy do najlepszej “4” na Mazowszu, to automatycznie uzyskujemy promocję do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

 

 

Cześć juniorek stanowi także o sile pierwszego zespołu, który występuje w III lidze, jednak rozpocznie on rozgrywki dopiero 29 października (w niedzielę o godz. 12), gdy podejmie SPS Konstancin-Jeziorna.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->