Będzie co wspominać - SPR Handball wygrywa na dobry początek

Sport 02-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy SPR Handball Płock.
0

Płocczanie odnieśli zwycięstwo w pierwszym w swojej historii meczu na III-ligowym poziomie, gromiąc na wyjeździe MOKS Słoneczny Stok Białystok 34:20.

Jak podkreślał przed inauguracją rozgrywek prezes SPR Handball Płock Rafał Marzec, wszyscy grupowi rywale to dla niego wielka niewiadoma, bo nawet w internecie nie można było znaleźć na ich temat żadnych informacji. Dużo większy spokój przejawiał, patrząc na swoich kolegów z drużyny, dla których występy w III lidze to wielkie wydarzenie i możliwość spełnienia marzeń z okresu, gdy byli jeszcze tylko kibicami.

Rzeczywistość okazała sie jednak bardziej łaskawa, niż można było przypuszczać. Wyrównana walka w Białystoku trwała tylko do 9. minuty, gdy na tablicy wyników pojawił się remis 3:3. Od tego momentu płocczanie zdobyli 4 bramki z rzędu, a po jedynym w odstępie kilku minut golu dla gospodarzy dołożyli kolejne 4 trafienia. Do przerwy skończyło się na 15:8, ale podopieczni Krzyszofa Modrzejewskiego nie mieli zamiaru na tym poprzestać i skrupulatnie powiększali przewagę w drugiej odsłonie. Najwyższe prowadzenie osiagnęli dwie minuty przed końcem, gdy wygrywali już 34:18, ale białostoczanom udało się rzutem na taśmę zmniejszyć rozmiary porażki.

Na listę strzelców wpisało się 10 zawodników SPR-u, w czasie gdy wśród gospodarzy co najmniej jedną bramkę zdobyło tylko 6 graczy. Najlepszym wśród płocczan był z dorobkiem 7 goli Patryk Wypych, ale niewiele ustępowali mu: Jarosław Suski - 6 - oraz Dominik Skrocki i Konrad Koper - po 5 trafień.

W 2. kolejce rozgrywek SPR zagra u siebie z UMKS Orlętami Zwoleń. Początek meczu w niedzielę 8 października o 13 w hali Zespołu Szkół Technicznych nr 70 przy ul. Kilińskiego - wstęp wolny.