Rejestracja i logowanie

Mon-Pol wygrywa na inaugurację I ligi

Sport 02-10-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Mon-Polu Płock.
0

Płocczanki pokonały na wyjeździe SMS PZKosz II Łomianki 63:45. Najskuteczniejsza w ich szeregach z dorobkiem 11 punktów była Lucyna Kotonowicz. 

Podopieczne Ireneusza Jasińskiego kontrolowały przebieg wydarzeń od samego początku i szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Po I kwarcie było 17:9, ale Mon-Pol nie zamierzał na tym poprzestać i sukcesywnie powiększał prowadzenie, które momentami sięgało już ponad 20 punktów (39:18, 52:31). Taki obrót sprawy spowodował, że na parkiecie pojawiły się wszystkie płocczanki z meczowego składu, co jednak nie wpłynęło negatywnie na przebieg spotkania, bo najmniej doświadczone zawodniczki potrafiły utrzymać poziom gry koleżanek.
 
- Jestem podwójnie zadowolony - mówi trener Jasiński. - Po pierwsze, odnieśliśmy zwycięstwo; po drugie, na tle rywalek pokazaliśmy dojrzały basket i od początku narzuciliśmy swój styl gry, do samego końca nie pozwalając im na wiele. Do tego jeszcze szybciej niż na treningach rozgrywaliśmy piłkę, bo to jest kierunek, w którym musimy podążać.
 
 
W najbliższej kolejce Mon-Pol czeka przymusowa pauza, bo grupie A ligi jest nieparzysta liczba zespołów. Płocczanki wracają na boisko w przyszły weekend, kiedy podejmą KKS Olsztyn.
 
- To niewygodny rywal, z którym zawsze mamy dużo problemów - kontynuuje Jasiński. - Grają tam trzy bardzo dobrze wyszkolone zawodniczki, które są niezwykle trudne do upilnowania. W związku z tym przez najbliższe dni będziemy pracować głównie nad defensywą, z naciskiem na akcje "1 na 1".
 
 
Mecz z KKS-em 14 października o godz. 17.
komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->