Rejestracja i logowanie

SPR Handball Płock wkracza do gry (zdjęcia)

Sport 29-09-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Michalak.
0

Byli tylko kibicami, ale za bardzo ciągnęło ich na boisko. SPR Handball Płock zadebiutuje w niedzielę w III lidze piłki ręcznej mężczyzn. Na pierwszy ogień płocczanie zmierzą się na wyjeździe z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok - początek o godz. 13.

Kadrę drużyny tworzą fani Orlen Wisły Płock, którzy spotykali się razem, by pograć w szczypiorniaka. Z czasem zaczęli brać udział w turniejach amatorskich na terenie całej Polski, a niedawno wpadli na pomysł, by spróbować swoich sił na jeszcze wyższym poziomie.

 

- Postanowiliśmy założyć stowarzyszenie i zgłosić się do udziału w III lidze - wyjaśnia Rafał Marzec, prezes SPR Handball Płock. - W pierwszej kolejności chcieliśmy grać w “Blaszaku”, ale z powodu remontu okazało się to niemożliwe, więc stanęło na hali Zespołu Szkół Technicznych nr 70. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 29 zawodników w przedziale wiekowym 18-42 lata, ale nie oznacza to, że automatycznie rezygnujemy z rywalizacji na polu amatorskim. Część naszych zawodników nadal będzie jednak rywalizować tylko tam i już niedługo mieli ku temu okazję, bo na pewno weźmiemy udział w zawodach w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Dąbrowie Górniczej i Poznaniu. Jeśli chodzi o III ligę, to na razie nie wiemy nic o naszych rywalach, nie licząc informacji, które można zdobyć w internecie, więc myślę, że będziemy mądrzejsi po rozegraniu kilku meczów. Nie to jest jednak najważniejsze, bo chcemy się po prostu sprawdzić, zobaczyć, jak wyglądamy na tle innych drużyn i pokazać swoje umiejętności, gdy przychodzi walczyć o coś. Jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni i myślę, że nawet jeśli coś nie poszłoby po naszej myśli, to i tak nie osłabi to naszego zapału.

 

 

Wśród szczypiornistów zgłoszonych do występów w III lidze są tacy, którzy nigdy nie uprawiali na poważnie żadnego sportu, ale i tacy, którzy mają już pewne doświadczenie. Grupa najmłodszych graczy rywalizowała w drużynach młodzieżowych Orlen Wisły, jeden z zawodników z kolei nadal trenuje plażową odmianę piłki ręcznej, a kolejny - Daniel Bałdyga - występuje jako wide receiver w drużynie futbolu amerykańskiego Mustangs Płock.

 

- Zanim zacząłem grać w futbol, to próbowałem swoich sił w piłce ręcznej, co jest naturalnym wyborem większości młodych chłopaków z Płocka - mówi. - Z kolei do przyjścia na trening “Mustangów” namówił mnie cztery lata temu kolega i po prostu mi się spodabało, ale jednocześnie nie zrezygnowałem całkowicie ze szczypiorniaka, bo cały czas graliśmy z chłopakami przynajmniej raz w tygodniu w hali “Chemika”. Teraz dalej będę to łączył, ale już na trochę wyższym poziomie. Uprawianie obu dyscyplin daje mi dużą frajdę, bo generalnie lubię sport kontaktowy, twardą walkę ramię w ramię i fakt, że trzeba także polegać na innych kolegach z drużyny.

 

 

Płocczanie będą rywalizować w 8-zespołowej grupie mazowieckiej, gdzie poza ekipą z Białegostoku ich przeciwnikami będą: MKS Pogoń-Prus Siedlce, UMKS Orlęta Zwoleń, UKS Olimpia Biała Podlaska, OTM Lesznowola, KS Anilana Łódż i MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. Pierwszy mecz u siebie, z Orlętami, SPR rozegra w przyszły weekend.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->