Rejestracja i logowanie

SMS wychowuje kolejne perełki

Sport 27-09-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Michalak.
0

Ledwie rozpoczęły rozgrywki, a już czeka je przerwa. Piłkarki I-ligowego SMS-u Płock wrócą na parkiety dopiero w przyszły weekend, a szkoda, bo już na początku sezonu prezentują wysoką formę.

Mimo zdecydowanego zwycięstwa nad rywalem zza między - ekipą Jutrzenki - w klubie ciągle nie zapominają, że liczy się przede wszystkim długofalowa praca i to nie wyniki są tutaj najważniejsze, choć jak dodaje jeden z trenerów SMS-u Andrzej Marszałek, obecna forma to efekt dobrze przepracowanego okresu przygotowawaczego.

 

- Byliśmy dwa razy w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie i muszę przyznać, że dziewczyny trenowały więcej niż solidnie - mówi. - Biorąc pod uwagę poprzednie lata, to właśnie w tym roku sprawiają najlepsze wrażenie. Cieszy również to, że z roku na rok notujemy coraz większe zainteresowanie nauką u nas, i bardzo szkoda, że nie możemy wszystkich przyjąć. Tylko przed tym sezonem zgłosiło się do nas o 20 dziewczyn więcej niż przed ubiegłym i na pewno jest wśród nich kilka perełek, które już za kilka lat mogą stanowić o sile naszej reprezentacji - na razie potrzebują jednak jeszcze trochę czasu, tym bardziej że trudno tak do końca ocenić ich potencjał, porównując je ze starszymi koleżankami. Poza tym nawet po pierwszym spotkaniu SMS II było widać, że te najmłodsze zawodniczki mogą z powodzeniem występować w I lidze.

 

 

Jedną z nich, która nadal czeka na swój debiut, jest 16-letnia Karolina Soból, która przeprowadziła się do Płocka w minione wakacje.

 

- Trafiłam tutaj dzięki mojemu trenerowi, z którym pracowałam przez ostatnie 3 lata - wyjaśnia. - Bardzo lubię piłkę ręczną, a przez ostatni rok grałam w UKS Radziejowice. O SMS-ie powiedziała mi moja koleżanka, która razem ze mną wzięła udział w 2-dniowych testach sprawnościowych. Na początku czerwca otrzymałam informację, że zostałam przyjęta, i nie miałam żadnych wątpliwości, by tutaj przyjść. Na razie wszystko układa się dobrze, zarówno w szkole, jak i poza nią, i mogę powiedzieć, że dobrze się tutaj czuję. Na pewno trudno jest pogodzić naukę z treningami, ale jest to możliwe, więc nie narzekam. Występuję na skrzydle i środku rozegrania, ale większą radość daje mi gra na tej pierwszej pozycji – kończy.

 

 

Druga kolejka I ligi odbędzie się w dniach 7-8 października - SMS I podejmie MKS Gniezno, a drugi zespół zagra na wyjeździe z KS Poznań.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->