Rejestracja i logowanie

Kariera Mistrza Świata zaczęła się w Płocku

Sport 27-09-2017 Autor: ToP Foto: Archiwum Piotra Nowaka
0
Kariera Mistrza Świata zaczęła się w Płocku

Słowak Peter Sagan po raz trzeci z rzędu zdobył kolarskie Mistrzostwo Świata w wyścigu ze startu wspólnego. Żaden kolarz przed nim nie dokonał takiej sztuki. Drogę do światowych sukcesów zaczynał w naszym mieście. 

W 2009 roku odbywała się 52. edycja Wyścigu Dookoła Mazowsza. Pierwszy etap imprezy odbywał się w Białej Podlaskiej, ostatni zaś kończył w Płocku. Jednym z uczestników tej rywalizacji był Peter Sagan, który już na pierwszym etapie zameldował się na najniższym stopniu podium. Po wygraniu drugiego etapu Słowak awansował na pozycję lidera. W trzecim etapie wypadł jednak słabiej i stracił żółtą koszulkę. Na czwartym etapie był drugi, po czym nie miał sobie równym na piątym etapie, który rozpoczął się w Wyszogrodzie, a zakończył w Płocku. Warto dodać, że etap ten liczył prawie 170 kilometrów, a jego meta usytuowana była na Starym Rynku. W klasyfikacji generalnej późniejszy Mistrz Świata zadowolić się musiał siódmym miejscem.
Jako jeden z pierwszych świetlaną przyszłość Peterowi Saganowi przewidział doskonale w Płocku znany Piotrek Nowak, prosząc Słowaka o zapozowanie do wspólnego zdjęcia.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->