Rejestracja i logowanie

Było ostro. Aż pękały łańcuchy [ZDJĘCIA]

Sport 27-09-2017 Autor: ToP
0

Już po raz siódmy zorganizowany został Gostynin Bike Tour. Niespodzianek nie było, ale jeden z uczestników rywalizacji zasłużył na najwyższy szacunek.

Bieg Przyjaźni rozgrywany na dystansie 2,5 kilometra był jedynie „przystawką” do dania głównego czyli rywalizacji kolarzy, którzy podzieleni zostali na kilka kategorii wiekowych. Najpoważniejsze zadanie czekało tych, którzy startowali jak elita mężczyzn, elita kobiet i masters.


– Organizatorzy bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. Jak na rywalizację amatorską trasa była niezwykle selektywna – powiedział nam jeden z płockich cyklistów startujących w Gostyninie. – Kilka podjazdów było na tyle ostrych, że najlepszym sposobem na ich pokonanie było prowadzenie roweru.

 

Niektórzy robili jednak wszystko, aby nie zejść z roweru nawet w najtrudniejszych miejscach. Nie dla wszystkich skończyło się to dobrze. W kilku przypadkach nie wytrzymały łańcuchy, w innych doszło do wywrotek (na szczęście niegroźnych). Problemów tego typu nie mieli Katarzyna Pakulska i Kamil Kuszmider. Doskonale znani w światku miłośników MTB zwyciężyli z ogromną przewagą nad resztą stawki.
Na słowa szczególnego uznania zasłużył startujący w kategorii Masters Robert Wnukiewicz. Wskutek omyłki jednego z sędziów ukończył wyścig po trzech okrążeniach (zamiast czterech), dzięki czemu uznany został za zwycięzcę swej kategorii. Tuż przed dekoracją najlepszych przyznał jednak, że to nie jemu należy się wygrana. 
 
Wyniki:
Szkoły podstawowe klasy I-III
1. Aleksandra Dorsz
2. Patryk Dąbrowski
3. Szymon Broda

Szkoły podstawowe klasy IV-VIII
1. Patryk Marciniak
2. Dawid Fafiński
3. Maciej Stawski

Gimnazja
1. Igor Tomczak
2. Jakub Kaszewski
3. Wojtek Wasiak

Elita mężczyzn:
1. Kamil Kuszmider 
2. Mariusz Marszałek 
3. Michał Wyżnuc

kategoria Elita kobiet
1. Katarzyna Pakulska
2. Katarzyna Maślana 
3. Marta Motylewska

kategoria Masters (powyżej 40.roku życia)
1. Zdzisław Pogorzelski 
2. Andrzej Pietrzak 
3. Piotr Bregier 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->