Rejestracja i logowanie

Zakończył się 8. Memoriał im. Elizy i Grzegorza Rakowskich (zdjęcia)

Sport 23-09-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Wiktoria Baranowska i Marcin Kucelman.
0

W regatach wzięły udział 23 jachty, które rywalizowały w kategorii do 6,5 i powyżej 6,5 metra. Wyniki zeszły jednak na dalszy plan, bo najważniejszym było uczczenie pamięci nieżyjących już osób związanych z płockim i nie tylko środowiskiem żeglarskim.

Z tego powodu zawody rozpoczęły się od ceremonii w intencji zmarłych poprowadzonej przez komandorów: Jana Kochanowskiego i Cezarego Czarneckiego, w trakcie której zapalono znicze pod obeliskiem postawionym z okazji 50-lecia klubu “Morka”. Czarnecki przyrównał rolę osób, które odeszły, do drogowskazów, które pokazują innym, któredy się kierować. Akcentował, iż starsi powinni przygotowywać młodych do przejęcia ich roli, choć nie zawsze jest im to dane.

 

Eliza i Grzegorz Rakowscy, których imię nosi Memoriał, byli wieloletnimi członkami klubu. Żeglarka była instruktorem, natomiast jej mąż - komandorem, a następnie prezesem “Morki”.

 

- Przy tej okazji wspominamy także pozostałe osoby, które nie tylko należały do naszego klubu, ale i tych z nami zaprzyjaźnionych - wyjaśnia Kochanowski. - W związku z tym zawodom towarzyszy stonowana atmosfera i mają one charakter wspominkowy. Rezultaty mają drugorzędne znaczenie, choć oczywiście zwycięzców nagradzamy pamiątkowymi pucharami.

 

 

W momencie rozpoczęcia zawodów padał lekki deszcz i wiało z predkością 6-10 km/godz., jednak już w czasie trwania regat warunki wietrzne nieco się poprawiły, co pozwoliło rozstrzygnąć rywalizację.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->