Kolejny sukces Marka Szkopka

Sport 11-09-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Wójcik FHP Racing Team.
0

Dwa tytuły, a to jeszcze nie koniec sezonu. Motocyklista Marek Szkopek z Dobrzykowa niedaleko Płocka po tym jak wygrał Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski, został zwycięzcą europejskiej serii Alpe Adria.

Finałowa runda mistrzostw Polski odbyła się 2 tygodnie temu na Torze “Poznań”. 32-latek, startujący w klasie Supersport, co prawda zapewnił sobie tytuł już wcześniej, ale wcale nie miał zamiaru odpuszczać i wygrał zdecydowanie dwa ostatnie wyścigi. Na tych samych zawodach 11. raz mistrzem Polski został starszy brat Szkopka - Paweł, który rywalizuje w superbike’ach.

Z kolei w miniony weekend obaj bracia wzięli udział w ostatniej rundzie cyklu Alpe Adria, rozegranej na chorwackim torze Grobnik w Cavle. Marek, który reprezentuje barwy zespołu Wójcik FHP Yart RT, był dwa razy drugi, czym przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Supersport. Jeżdżący dla Pazera Racing Paweł był 4. i 5., co ostatecznie dało mu tytuł drugiego wicemistrza Alpe Adria Superbike.

Bracia Szkopkowie nie mają nawet czasu, by świętować sukces, bo już w najbliższy weekend wystartu we francuskim Bol d’Or w 24-godzinnym wyścigu z serii FIM Endurance World Championship EWC.