Płockie koszykarki grały towarzysko

Sport 11-09-2017 Autor: Michał Michalak/profil facebookowy Mon-Polu Płock. Foto: profil facebookowy Mon-Polu Płock.
0

Zawodniczki Mon-Polu Płock zajęły 2. miejsce w 6. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Kobiet, który odbył się w miniony weekend. W hali Zespołu Szkół nr 1 przeciwnikami płocczanek były: AZS UW Warszawa, KKS Olsztyn i AZS Uniwersytet Gdański, który wygrał całe zawody.

W pierwszym spotkaniu turnieju płocczanki pokonały rywalki z Warszawy 70:52, a w ich szeregach najwięcej punktów - 15 - rzuciła Lucyna Kotonowicz, wracająca do gry po kontuzji kolana, z powodu której opuściła znaczną część poprzedniego sezonu. 31 “oczek” to z kolei łączny dorobek czterech nowych zawodniczek w zespole, czyli Kingi Dzierbickiej, Patrycji Kaczor, Grażyny Witkoś i Natalii Tyczkowskiej.

W drugim meczu koszykarki Mon-Polu przegrały z AZS-em Uniwersytet Gdański 57:75, choć jeszcze do przerwy prowadziły 30:29. Trzecia i czwarta to już jednak popis przyjezdnych, które wygrały drugą połowę różnicą 19 punktów. W ekipie gospodyń znowu najlepsza byłą Kotonowicz (11 “oczek”), wspomagana przez Agnieszka Misiek - 9 pkt, i Anitę Plucińską - 8.

W trzecim i ostatnim spotkaniu turnieju płocczanki przegrały z KKS Olsztyn 90:98, a za najlepszą wśród nich uznano Justyna Pytlarczyk. W pozostałych meczach KKS uległ AZS-owi Uniwersytet Gdański 54:100 i AZS-owi UW Warszawa 76:88, natomiast w pojedynku “Akademiczek” lepsze okazały się zawodniczki z Gdańska, które triumfowały 74:60. Te wyniki spowodowały, że 6. Ogólnopolski Turniej Koszykówki Kobiet wygrał AZS Uniwerystet Gdański, wyprzedzając Mon-Pol, KKS Olsztyn i AZS UW Warszawa. Nagroda MVP zawodów trafiła w ręce Lucyny Kotonowicz.

Do rozpoczęcia rozgrywek w grupie A I ligi, w której występują płocczanki, pozostały niespełna 3 tygodnie. W pierwszej kolejce Mon-Pol zagra na wyjeździe z SMS-em PZKosz II Łomianki.