Rejestracja i logowanie

Prawdziwy zastrzyk adrenaliny? Tylko w Radotkach niedaleko Płocka

Sport 08-09-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy Adrenaline Rush Poland.
1

7-kilometrowy bieg z aż 35 przeszkodami, a do tego cała masa błota. Tak będzie wyglądała 1. edycja Adrenaline Rush Poland, która odbędzie się 7 października w Radotkach, 12 km od Płocka.

Trasa prowadzi przez teren Szwajcarii Mazowieckiej wchodzącej w skład Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Pradolina polodowcowa, starorzecze z wyspą czy rzeka Młynówka sprawiają, że jest to miejsce bardzo urozmaicone topograficznie, dlatego pomysłodawcy biegu postanowili go zorganizować właśnie tam.

- Chcemy ponadto wykorzystać duże zainteresowanie podobnymi imprezami w całej Polsce – tłumaczy dyrektor ARP Mieszko Ogończyk-Mąkowski. - Ludzie zaczynali od zwykłych biegów, przechodząc do tych bardziej wymagających, jak półmaratony czy ultramaratony, więc liczymy na to, że będą chcieli się sprawdzić na jeszcze trudniejszej trasie, zwłaszcza że w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie dostaną drugiej takiej szansy. W dzisiejszych czasach wszyscy szukają wyzwań i my dajemy im taką możliwość. Udział w Adrenaline Rush Poland to nie tylko pokonanie przygotowanych przez nas przeszkód, ale myślę, że przede wszystkim samego siebie. W czasie takiego biegu każdy będzie mógł dać upust swoim emocjom i choć na chwilę oderwać się od otaczającego go świata, ale tylko po, by wrócić jeszcze silniejszym. Dodatkowo nasza trasa wiedzie przez niezwykle urokliwe tereny, więc myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Jak dodaje Krzysztof Penkala, menedżer projektu ARP, mimo że bieg jest bardzo wymagający, to moga wziąć w nim udział prawie wszyscy. - To dlatego, że jeśli sami nie będą potrafili pokonać danej przeszkody, mogą liczyć na pomoc innych osób - wyjaśnia. - Co więcej, przygotowaliśmy również atrakcje dla osób, które będą chciały tylko obserwować zmagania biegaczy. Część toru została tak poprowadzona, że można go obserować z dosyć bliskiej odległosci, nie tracąc nic z emocji, które będa towarzyszyły uczestnikom. Ponadto pomyśleliśmy także o najmłodszych, którzy będą spróbować swoich sił w specjalnie zaprojektowanym parku.

 

Wszyscy, którzy przyjadą do Radotek, mogli m.in. liczyć na opiekę medyczną i pomoc ratowników, a także punkty nawadniające na długości całej trasy. Na mecie na każdego będzie czekać pamiątkowa koszulka i medal, a także picie i talerz zupy. Po zakończeniu biegu zaplanowano także wspólne after party. Trzej najlepsi biegacze i biegaczki w kategorii open mężczyzn i kobiet zostaną ponadto uhonorowani nagrodami, a losowo wybrany uczestnik otrzyma dodatkowo 2 tys. zł.

 

Zapisy do udziału w Adrenaline Rush Poland ruszyły dziś i potrwają do dnia biegu lub wyczerpania limitu uczestników, który wynosi 400 osób. Do 24 września włącznie za możliwość sprawdzenia swoich sił na trasie zapłacimy 129 zł. Od 25 września do 6 października będzie to już 159 zł, a w dniu zawodów - 189 zł.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Oferta jest a oznaczenie artykuł sponsorowany?

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->