'Mustangi' w ćwierćfinale! (zdjęcia)

Sport 20-08-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Michalak.
0

Futboliści amerykańscy z Płocka pokonali w ostatnim meczu grupy północnej PLFA 2 Angels Toruń 36:28, awansując kosztem rywali do ćwierćfinału rozgrywek.

Mustangs nie mogli lepiej rozpocząć spotkania, bo już po kilkudziesięciu sekundach prowadzili po znakomitym podaniu Zachary’ego Hoffmana i niezdecydowaniu defensywy gości, a następnie powiększyli przewagę po tzw. podwyższeniu dwupunktowym. Świetny początek trochę uśpił płocczan, bo do ataku (dosłownie i w przenośni) ruszyli torunianie, którzy szybko zrewanżowali się gospodarzom punktami po przyłożeniu i dodatkowymi dwoma “oczkami”, co sprawilo, że na tablicy wyników pojawił się remis po 8. Końcówka pierwszej kwarty to jednak znów popis podpiecznych Pawła Kęsego, którzy prowadzili po pierwszych 15 minutach 20:8. “Anioły” nie zamierzały jednak składać broni i po nieznacznie przegranej drugiej kwarcie znowu udało im się zmniejszyć straty, bo po 3. odsłonie przegrywały tylko 21:28. W czwartej kwarcie torunianie rzucili na szalę wszystkie siły, co prawie im się opłaciło. Jeszcze kilkadziesiąt sekund przed końcem było po 28, a Angels mieli piłkę i chyba zbyt szybko uwierzyli, że jest już po meczu. Sześć sekund przed końcowym gwizdkiem wide receiver “Mustangów” Przemysław Pawłowski wyprowadził płocczan na prowadzenie, które następnie powiększyli o 2 kolejne“oczka”. Ten sam zawodnik mógł zresztą pochwalić się akcją meczu, gdy ośmieszył obronę gości, zdobywając punkty po przyłożeniu na 14:8.

Mustangs zajęli ostatecznie 2. miejsce w grupie i zakończyli tę fazę rozgrywek z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek. Ćwierćfinał PLFA 2 (rywal nie jest jeszcze znany) odbędzie się 9 lub 10 września.