Rejestracja i logowanie

Wojciech Bógdał przed szansą na kolejny tytuł

Sport 15-08-2017 Autor: Michał Michalak Foto: Michał Michalak.
0

Mimo złotego medalu wywalczonego na The World Games najważniejsze zawody w tym sezonie dopiero przed nim. W najbliższą sobotę Wojciech Bógdał rozpoczyna udział w motoparalotniowych mistrzostwach Europy w Czechach.

W przeciwieństwie do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich płocczanin będzie tym razem startował w wózku, a nie z użyciem napędu plecakowego.

- Nie robi to dla mnie większej różnicy - mówi Bógdał. - Zasadnicza zmiana polega na rywalizowaniu w innych konkurencjach, bo będą takie o charakterze nawigacyjnym czy sprawnościowym, jak celność lądowania. Mam jeszcze kilka dni, żeby potrenować, bo chcę wykorzystać każdą chwilę, by jak najlepiej się przygotować.

 

Jedną z konkurencji, w jakiej zaprezentuje się 23-latek, będzie “ekonomia”. - Polega to na tym, że na z góry określonej ilości paliwa, liczonej w litrach bądź kilogramach, musimy jak najdłużej utrzymać się w powietrzu lub pokonać jak najdalszy dystans. Muszę powiedzieć, że do tej pory była to jedna z konkurencji, w której najlepiej sobie radziłem, ale przez ostatni sezon przytyłem 6 kiliogramów. Moja waga nadal jest dobra, choć jest dużo słabiej niż rok temu - ale zobaczymy, może uda mi się jeszcze schudnąć ok. 2 kg przed zawodami. W związku z tym będę się starał powalczyć zwłaszcza w konkurencjach nawigacyjnych, bo jeśli chodzi o sprawnościowe, to ze względów bezpieczeństwa nie będziemy latać żadnych slalomów ani “szybko-wolno”.

 

Od powrotu z The World Games Bógdał nie miał niestety zbyt wiele czasu na spokojny trening, ale mimo to liczy, że z Czech przywiezie medal. - Te zawody kosztowały mnie bardzo dużo energii - kontynuuje. - Do tego doszły moje codzienne obowiązki, wiec to wszystko razem sprawiło, że dochodziłem do siebie przez kilkanaście dni. Dopiero od tygodnia mam czas, by móc skupić się tylko na czempionacie, tylko boję się trochę, że to i tak może być za mało. Nie zmienia to faktu, że myślę o zdobyciu kolejnego medalu, choć zdaję sobie sprawę, że tym razem będzie o to wyjątkowo trudno, choćby z tego względu, że czeka nas bardzo dużo latania, co zwiększa też ryzyko awarii sprzętu. Robię jednak wszystko, co w mojej mocy, by do tego nie dopuścić - kończy.

 

Mistrzostwa Europy w Czechach potrwają od 19-26 sierpnia.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->