Rejestracja i logowanie

Piotr Przybecki: Zgrupowanie jest krótkie, ale bardzo ważne

Sport 13-08-2017 Autor: Michał Michalak Foto: www.zprp.pl.
0
Piotr Przybecki: Zgrupowanie jest krótkie, ale bardzo ważne

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn rozpoczyna dziś w Płocku 4-dniowe zgrupowanie. Weźmie w nim udział 21 zawodników z polskiej ligi, w tym 5 z Orlen Wisły.

W gronie powołanych znaleźli się: Michał Daszek, Maciej i Tomasz Gębalowie, Adam Morawski i nowy nabytek “Nafciarzy” Przemysław Krajewski. Szczypiorniści zamieszkają w hotelu Best Western Petropol, w którym mają się stawić do godziny 20.00.

- Zgrupowanie jest krótkie, ale dla nas i tak bardzo ważne - mówi trener kadry Piotr Przybecki. - W ostatnim czasie reprezentacja Polski bardzo się zmieniła, dlatego im częściej się spotykamy, tym lepiej. Chcemy na bieżąco poprawiać pewne rzeczy, by być jak najlepiej przygotowanymi na istotne mecze, które czekają nas w niedalekiej przyszłości. Na pewno chcielibyśmy organizować takie zgrupowania częściej, także w trakcie sezonu, choć to zależy oczywiście od tego, czy uda nam się porozumieć z klubami. Na razie cieszymy się jednak z czasu, jaki spędzimy wspólnie w Płocku, bo chciałbym się przyjrzeć większej grupie zawodników, którzy mogą nam się przydać.

Mimo że w kadrze znajduje się wielu graczy nie mających na razie zbyt dużego doświadczenia, to na szczęście mogą oni liczyć na pomoc starszych kolegów. Jednym z nich jest Przemysław Krajewski.

- Myślę, że tacy zawodnicy jak ja powinni starać się wprowadzać na boisko spokój - mówi lewoskrzydłowy. - Sam byłem w takiej sytuacji, gdy dopiero stawiałem pierwsze kroki w drużynie narodowej, więc to normalne, że oni też muszą przez to przejść. Moim obowiązkiem jest im natomiast pomagać, doradzać - jeśli będzie taka potrzeba, i zdjąć z nich trochę presji.

Pomysł częstszych niż dotychczas zgrupowań podoba się także Michałowi Daszkowi. - To krok w dobrym kierunku, bo trzeba wykorzystywać to, że wielu z naszych reprezentantów gra w polskiej lidze - mówi. - Czasu na kadrę generalnie jest bardzo mało, więc takie spotkania mogą nam tylko pomóc - kończy 25-latek.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->