Kolejne złoto dla Petry!

0

Szczypiorniści BHT Auto Forum Petry Płock po raz 4. z rzędu mistrzami Polski. W finałowych zawodach PGNiG Summer Superligi pokonali BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski 2:1.

Płocczanie przeszli jak burza przez fazę grupową rozgrywanego w Warszawie turnieju, odprawiając bez straty seta kolejno: Fundację Akademia Sportu Gdańsk, BHT Damy Radę Inowrocław i Eisberg Rondel Team Legnica, co dało im awans do półfinału z 1. miejsca.

W 1/2 zawodów rywalami Petry ponownie byli gdańszczanie, którzy i tym razem musieli uznać wyższość podopiecznych Michała Kwiatkowskiego, przegrywając 0:2. W finale na płocczan czekali odwieczni rywale z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy postawili mistrzom Polski największy opór ze wszystkich drużyn. Mecz, zwłaszcza w drugim, przegranym przez Petrę secie był bardzo zacięty, ale ostatecznie wywalczyła ona złote krążki po shoot-outach.