Rejestracja i logowanie

Złoto i brąz nastolatków z Płocka

Sport 06-08-2017 Autor: Michał Michalak Foto: profil facebookowy MUKS Płock.
0

Dwa medale przywieźli płoccy lekkoatleci z mistrzostw Polski kadetów rozgrywanych w Warszawie. Martyna Lewandowska nie miała sobie równych w skoku wzwyż, a Michał Kaczmarczyk był 3. w biegu na 100 m.

17-latka z klubu MLKL Płock jest tegoroczną wicemistrzynią świata w swojej kategorii wiekowej, więc była zdecydowaną faworytką dzisiejszego konkursu. Płocczanka potwierdziła swoją dominację na krajowym podwórku i wygrała wynikiem 1,74 m, kończąc zawody bez ani jednej zrzutki. Przewaga płocczanki nad pozostałymi dziewczynami była tak duża, że do złota wystarczył jej skok na wysokość niższą od jej rekordu życiowego aż o 11 cm.

 

Dużą niespodziankę sprawił za to reprezentujący MUKS Płock Kaczmarczyk. Najpierw zdobył brąz w finale 100-metrówki, uzyskując wynik 11,03 s, a dzisiaj wystąpił jeszcze w finale 200 metrów, gdzie był co prawda czwarty, ale z nowym rekordem życiowym, który wynosi teraz 22,14 s.

- Jestem bardzo zaskoczony, że Michał robi już takie postępy - mówi trener sprintera Jarosław Dobrzeniak. - Trenujemy razem dopiero od pół roku i przed mistrzostwami nie liczyłem na medal, tymczasem on wszystkich zaskoczył i nie dość, że wywalczył brąz na 100 m, to jeszcze otarł się o podium na dwa razy dłuższym dystansie. Może mamy z tego powodu lekki niedosyt, ale ogółem i tak jest bardzo dobrze - kończy.

W eliminacjach trójskoku odpadł za to inny podpieczny trenera Dobrzeniaka Mateusz Grzelak, który uzyskał 12, 01 m, co dało mu w eliminacjach 22. miejsce.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->