Rejestracja i logowanie

Igor Żabić: Orlen Wisła to uznana marka w Europie

Sport 03-08-2017 Autor: Michał Michalak Foto: www.sprwislaplock.pl.
0
Igor Żabić: Orlen Wisła to uznana marka w Europie

Słoweński kołowy nie miał żadnych wątpliwości, gdy pojawiła się oferta przyjścia do Płocka. Nie chce jednak, by mówiono o nim jako o następcy Tiago Rochy.

Były zawodnik Sportingu Lizbona rozpatruje transfer do wicemistrzów Polski w samych superlatywach. - Przede wszystkim Wisła to już uznana marka w Europie - mówi Słoweniec. - W przypadku takiej propozycji trudno się nad nią w ogóle zastanawiać, bo nie było żadnego, choćby najmniejszego powodu, który wywołałby u mnie jakiekolwiek wątpliwości odnośnie przyjazdu do Płocka. Liga Mistrzów, trener, koledzy z drużyny, kibice - wszystko składa się w perfekcyjną całość. Co prawda współpracowałem z Piotrem Przybeckim, gdy byłem zawodnikiem Śląska Wrocław, ale były to tylko 4 miesiące, więc nie miało to dla mnie decydującego znaczenia. To raczej taki bonus tego transferu.

 

Mimo że Słoweniec przychodzi do klubu w miejsce Tiago Rochy, który przez ostatnie 3 sezony stał się bardzo ważnym zawodnikiem dla Orlen Wisły, nie chce być porównywany do Portugalczyka. - Pracuję na swoje nazwisko i chcę, żeby tak zostało - tłumaczy. - Jestem zupełnie innym zawodnikiem niż Tiago i choć gramy na tej samej pozycji, to mówienie o tym, czy udało mi się go zastąpić, czy nie, nie ma większego sensu. Powiem tak: ja dam z siebie wszystko, a po jakimś czasie zobaczymy po prostu, co to przyniesie.

 

25-latek jest 3. obcokrajowcem, który dołączył do klubu w letniej przerwie. Biorąc pod uwagę, że w Płocku gra już kilku graczy z zagranicy, jego aklimatyzacja powinna być teoretycznie ułatwiona. - Na pewno tak, chociaż bardziej od zaglądania ludziom do paszportów interesuje mnie, czy są dobrymi zawodnikami - kontynuuje. - Tak się składa, że większość, o ile nie wszystkich nowych kolegów, znałem już wcześniej z polskich czy międzynarodowych parkietów, więc wiem, że mogę prz nich zrobić postęp. Wychodzę z założenia, że niezależnie od tego, jak jesteś dobry, ciągle powinieneś dążyć do samodoskonalenia. To także jeden ze sposobów, by mieć satysfakcję z tego, że gra się w piłkę reczną, a to z kolei przyczynek do tego, by walczyć o najwyższe cele na każdym froncie. Liga Mistrzów, mistrzostwo i Puchar Polski - stać nas na to, by na każdym polu osiagnąć sukces.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->